Wpis z mikrobloga

@timeofthe: aha czyli ukraińskie słowniki kłamią bo nikt tak nie mówi. A nie pomyślałeś, że nikt tak nie mówi bo właśnie są chamami??¯\(ツ)/¯ wiesz to, że ktoś czegoś nie robi nie oznacza, że tego nie ma, choćbyś chciał zakłamywać rzeczywistość, mogę ci pokazać Ukraińskie słowniki.
Argumentum ad populum to błąd logiczny.¯\(ツ)/¯
Ivan_Sekal - @timeofthe: aha czyli ukraińskie słowniki kłamią bo nikt tak nie mówi. A...

źródło: IMG_20240317_142829

Pobierz
@timeofthe: aha czyli ukraińskie słowniki kłamią bo nikt tak nie mówi


@Ivan_Sekal: Argument ad farmazonum. W języku polskim istnieje wiele homonimów, których nie ma w innych językach. Po polsku "pan" jest formą grzecznościową, ale oznacza też Boga, władcę, pozycję społeczną i #!$%@? wie co jeszcze.

Na wschodzie, tak jak w angielskim, powszechną formą grzecznościową jest druga osoba liczby mnogiej - stąd "wy". "Pan" na wschodzie jest w #!$%@? negatywnym eufemizmem,
jl23 - >@timeofthe: aha czyli ukraińskie słowniki kłamią bo nikt tak nie mówi

@Ivan_...

źródło: somalijski

Pobierz
@Ivan_Sekal: Lol człowieku dawno nie widiziałem żeby ktoś sie tak zbłaźnił na wykopie. Pocieszne sa osoby, ktora drąża temat nie majac nawet minimalnej wiedzy o powszecyhności formy ''wy'' i potem przekonują do takich wydumanych teorii.
Oczywiscie celnicy maja tendecje do zwracania sie na ''ty'' do ludzi z byłęgo ZSRR i powinno się to pietnować.

aha czyli ukraińskie słowniki kłamią bo nikt tak nie mówi.


@Ivan_Sekal: Jakie urkianskie słowniki? Wpisz se
@timeofthe: Ale nie "Gaspod". To jest zarezerwowane dla Boga. Nikt tak nie powie o drugim człowieku.

Я Господь, Бог твой, Который вывел тебя из земли Египетской, из дома рабства; да не будет у тебя других богов пред лицем Моим.

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie.


"Gaspadin" to jest nawiązanie do jeszcze carskiego "pana", który był taką