Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! Czy ktoś z Was również napotkał problemy z przesyłkami z amazon.pl do paczkomatów InPost?

W tym tygodniu, moje środowe zamówienie z amazon.pl wykazało numer śledzenia, który po wpisaniu na stronie InPost, zwraca komunikat:

Ups... Nie znaleźliśmy paczki o podanym numerze. Proszę spróbować ponownie.


Po kontakcie z konsultantem InPost dowiedziałem się, że przesyłka z pewnością znajduje się u nich i jest przygotowana do doręczenia, ale brakuje informacji o docelowym paczkomacie. InPost zwrócił się więc z zapytaniem do Amazona, i ciągle czeka na odpowiedź (niestety, sam nie mogę uzupełnić tej informacji).

Następnie skontaktowałem się z obsługą klienta Amazona poprzez ich chat, gdzie poinformowano mnie, że takie sytuacje czasami się zdarzają. Zapewniono mnie, że adres paczkomatu został prawidłowo przekazany (przecież jest widoczny na stronie zamówienia), i nie muszę się martwić. Istnieje duża szansa, że paczka zostanie dostarczona, a ja zostanę o tym poinformowany drogą mailową. Dodałem wtedy, że InPost jest pewien w 100%, iż przesyłka nie posiada danych adresowych, tak więc zapytałem, czy mogą się z nimi skontaktować w tej sprawie.

Efekt? Nie mogą tego zrobić. Informację musi przekazać ich magazyn, do którego sami nie mają kontaktu. Taki oto profesjonalizm firmy zza oceanu ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#amazon #amazonpl #inpost #zakupyonline
Pyxelr - Cześć Mirki! Czy ktoś z Was również napotkał problemy z przesyłkami z amazon...

źródło: 2024-03-17_13-35-47

Pobierz
  • 2
@Pyxelr: sytuacja w ktorej masz numer paczkomatu, ale paczki nie wykrywa sledzenie inpost, zdarza sie bardzo czesto w momencie w ktorym towar jest wysylany z magazynu amazonu z innego kraju.

Paczka sobie spokojnie wedruje po Europie, a numerki inpostu zaczynaja byc aktywne, w momencie w ktorym dotrze do Polski.

Sugeruje poczekac do tego 19, jesli paczki nie bedzie, wtedy kontaktowac sie z amazonem. Wczesniej szkoda czasu.
@Pyxelr ja mialem - paczka była za duza do paczkomatu, dostarczyliby mi na drugi dzien zwyklym kurierem, ale debil otworzyl i uszkodził mi paczkę - dostalem fotki od InPostu, zrezygnowałem z odbioru i dostalem poprzez czat od razu zwrot kasy od Amazon( ͡º ͜ʖ͡º)