Wpis z mikrobloga

Trochę mnie bawią ludzie którzy piszą, że oni mają prywatne ubezpieczenie za 130zl miesięcznie FULL OPCJA MORDO WSZYSTKO, po czym robią sobie takie badania, idą do mnie czyli lekarza po godzinach który przyjmuje też na nfz z tymi wynikami badań, a tam "morfologia, alat,aspat, lipodogram,tsh" i usg robione przez lekarza po weekendowym kursie, ale jak trzeba zrobić BAG albo diagnostykę nowotworową/dilo to Luxmed/Medicover odsyłają do poz bo oni to chcieliby mieć na fundusz.
To jak w końcu jest? Full pakiet mordo wszystko czy jednak nie?

Już nie wspomnę o tym ze 90% budzetu nfz poświęcane jest na 10% populacji kraju.

#medycyna #lekarze #ubezpieczenie
  • 5
  • Odpowiedz
@gracilis no bo ludzie nie mają pojęcia co mają w tych pakietach xd trzeba dobrze czytać, co się bierze i ewentualnie rozszerzyć pakiet wedle potrzeb ponad to, co oferuje pracodawca
  • Odpowiedz
@gracilis: 130 zł to kosztuje moje ubezpieczenie które nie obejmuje usług medycznych, tylko normalne od wypadków, śmierci i jakieś OC w tym jest.
To za te 130 zł miesięcznie to z założenia bym wychodził że nie ma się co fajerwerków spodziewać w tym temacie.
  • Odpowiedz
@gracilis: to jest generalnie bardzo duzy problem generowany przez prywatną służbę zdrowia (luxmedy, medicovery etc.) o którym się nie mówi. Robią tylko rzeczy, które są stosunkowo proste i na których mogą zgarnąć największy hajs, a jak tylko pojawia się coś skomplikowanego albo coś bardziej zaawansowanego i niekoniecznie opłacalnego dla nich to na kosztowne procedury/zabiegi/leczenia wysyłają do NFZ, który musi za to bulić i zużywać moce przerobowe. Na domiar złego jak każde
  • Odpowiedz
@gracilis: ludzie nie zdają sobie sprawy że koszty takich gównobadań to jest nic w porównaniu do np. leczenia onkologicznego gdzie pacjent może kosztować fundusz kilka milionów i żadne ubezpieczenie za 100 zł tego nie pokryje
  • Odpowiedz
  • 0
@Partiboi: Niestety nie mają, bo i skąd mają wiedzieć skoro się nie znają, ale słabo to wygląda jak ktoś w możliwych badaniach badanie ogólne moczu rozbija na każdy element pojedynczo.
  • Odpowiedz