Wpis z mikrobloga

Według wykopów, pis #!$%@?ł gospodarkę, mamy zapaść gospodarczą i techniczne już jesteśmy bankrutem, a Polska „tonie” bo tak napisał jakiś koleś z interi, któremu nawet nie chciało się podpisać, pod tym „merytorycznym” artykułem
Chociaż trochę to dziwne, bo fakty, dane liczby, raporty KE, mówią zupełnie co innego ale nie ma co oczekiwać od wykopowych analityków, że zamiast danych, wolą populistyczne brednie ¯\(ツ)/¯
#gospodarka #dobrazmiana #bekazpisu #4konserwy #neuropa #polityka
huncwot_ - Według wykopów, pis #!$%@?ł gospodarkę, mamy zapaść gospodarczą i technicz...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-16 o 23.53.52

Pobierz
  • 18
@huncwot_: Bo pewnie mówiąco zapaści, mówią o tym, że biedniejemy jako ludzie.
To, że kraj jest np. chinami europy z tanią siłą robocza na której zarabiają zagraniczne koncerny oraz garstka najbogatszych nie znaczy, ze ludziom żyje się lepiej.

Ten wskaźnik tak samo jak np PKB nijak sie ma do standardu życia, zamożności obywateli itd.
Co ci z tego, że rząd np. ma pieniądze, albo milionerzy mają pieniądze, jesteś z tego powodu
  • 2
@voldi: żadne wskaźniki mają się nijak, gdy pokazują gospodarkę za pisu korzystnie
tu masz twoje pierdu pierdu o zamożności i biedzie w Polsce
i Polska już dawno przestała być "tanią montownią", jest choćby Intel który miał za niedługo rozpocząć budowę ale krul Donald, był innego zdania
polecam czasem wyjść z wykopu i zaczerpnąć nieco danych, zamiast czytać te populistyczne brednie
huncwot_ - @voldi: żadne wskaźniki mają się nijak, gdy pokazują gospodarkę za pisu ko...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-17 o 00.34.20

Pobierz
ści i biedzie w Polsce

i Polska już dawno przestała być "tanią montownią", jest choćby Intel który miał za niedługo rozpocząć budowę ale krul Donald, był innego zdania


@huncwot_: Zamiast mi debilizmy wysyłać, weź sobie przejrzyj ostatni raport GUS o tej zamożności, nawet ci podali ile zbiednieliśmy.

Zamiast #!$%@?ć polityczną paplaninę, sam zajmij się danymi, te dane opublikowane przez GUS były jeszcze za kadencji PiS i pokazały właśnie jak to nam
  • 0
@voldi:
Intel zmienia zdanie co 5 minut i to ja paplam głupoty :D
wielkie firmy z branży IT, które wprowadziły się do Polski za PiSu
IBM: W 2019 roku IBM otworzył w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe, które zatrudnia obecnie ponad 1500 osób.
Google: W 2020 roku Google ogłosił plany utworzenia w Warszawie centrum innowacji, które ma zatrudniać do 700 osób.
Microsoft: W 2021 roku Microsoft ogłosił plany utworzenia w Łodzi centrum danych,
@huncwot_: fabryka to fabryka. Tam nie płacą dobrze, to nadal zakład pracy dla taniej siły roboczej. Akurat Amazonów powstało u nas kilkanaście za rządów PO. To samo Zalando, H&M i inne, jeśli to wg ciebie jest kryterium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bajdurzenia o zmniejszeniu nierówności nawet nie chcę komentować, bo to już dno. Dokonano po prostu transferu pieniędzy do ludzi z dziećmi. Nieproporcjonalnie dużego. Nie ma w
  • 0
@Catit: głuptasku, nie pisałem o sklepach z odzieżą, napisałem o branży IT i podałem kilka większych przykładów
to nie są żadne bajdurzenia, za pisu spadła bieda i zmalało rozwarstwienie społeczne

Nie ma w Europie drugiego takiego kraju, gdzie samotna osoba po 26 r.ż. jest tak nieproporcjonalnie bardzo obciążona finansowo

pokaż na to jakieś dane, no chyba, że to tylko bajdurzenia
@huncwot_:

głuptasku, nie pisałem o sklepach z odzieżą, napisałem o branży IT


Napisałeś o montowni Intela, a nie o jakimś biurze dla programistów. To nadal kiepsko płatna fizyczna robota. Niezależnie pod jaką marką jest. Gdyby Lexus robił tu fabrykę, to nadal byłaby tylko fabryka dla taniej siły roboczej. Magazyn/montownia/fabryka- tania siła robocza niezależnie od branży/ marki. Tak ciężko zrozumieć?

to nie są żadne bajdurzenia, za pisu spadła bieda i zmalało rozwarstwienie
  • 0
@Catit: Boże, co za bzdury... fabryka Intela to tania montownia...z kiepsko fizyczną pracą... załamka
i gdzie te zestawienie, że w Polsce żyje się nagorzej?
@huncwot_: naucz się czytać, nikt nie napisał, że w Polsce żyje się najgorzej, nie tego dotyczy temat. W artykule masz podane wszystkie dane procentowe.

Boże, co za bzdury... fabryka Intela to tania montownia...z kiepsko fizyczną pracą... załamka


Tak, koleś, to jest montownia, a nie biuro, w którym opracowuje się projekty i robi wielkie pieniądze.
  • 0
@Catit: nie no skąd, kluczowa fabryka, gdzie potrzeba kadry wykształconych inżynierów, na pewno nie będzie, w nich się dobrze zarabiać...
co do nierówności społecznych, biedy i obciążeń finansowych. Polecam się cofnąć o kilka lat, gdy nie było 500+, ludzie stali całe dnie w pośrednikach albo rzucali się na robotę, za 1200 pln/m Wtedy faktycznie nierówności były mniejsze...
huncwot_ - @Catit: nie no skąd, kluczowa fabryka, gdzie potrzeba kadry wykształconych...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-18 o 06.52.19

Pobierz
@huncwot_: kadry wykształconych inżynierów to są potrzebne nawet w Amazonie. Co nie zmienia faktu, że 90% załogi zarabia ochłapy xD
Polecam nauczyć się czytać i zacząć od artykułów, które podałam- transfer od biednych pracujących bezdzietnych poszedł do dzieciorobow. Biedni pracujący bezdzietni nadal są tak samo biedni lub bardziej przy obecnej sile nabywczej pieniądza i cenach najmu. Co z tego, że minimalna wynosi 2.7k, jak kawalerka to ponad 2k? Ile można kupić
  • 0
@Catit:
I po co znowu robisz to kretyńskie porównanie, magazynu Amazonu, do fabryki procesorów….? W tym drugim, potrzebne są setki inżynierów ale co tam, lepiej napisz jeszcze o lexusie
Zresztą, podstawowa zasada, takich jak ty, wykopowych ekspertów. Jak zagraniczna firma przenosi się do Polski, to jest to powód, do ględzenia, bo zawsze ona, okazuje się być tanią montownią, gdzie ludzie #!$%@?ą za 500 euro. Jak ta sama firma, wybrałaby inny kraj,