Wpis z mikrobloga

czy w vagu w skodzie miski alu są tylko na silikon?

Trochę mi się nie uśmiecha silikon, bo ciężko to dobrze zrobić, albo za mało albo za dużo, tu się rozmaże i nie dość że będzie ciekło to jeszcze pół slikonu będzie w silniku. bez sensu. z tego co patrze zdjęcia to nie ma uszczelek do tego.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
@r5678: kup sobie Dirko w małej tubce, zrób mały otworek do podawania i działaj.

Pewnie masz doświadczenia z wyciskania kartuszy recznym pistoletem, a to faktycznie tragedia - tak się kible i wanny uszczelnia a nie samochody.
  • Odpowiedz
  • 0
@Adam_Malysz: malyszomania się skończyła.Lec już Adam na emeryturę.

@hellfirehe
Chodzi też o fakt ilości jaka trzeba nałożyć. Nie wiem jak to się splasni. Nawet przy prockach i chłodzeniu dopiero za x razem trafiam z ilością, tak albo za mało albo za dużo, a jak już wiem jak mocno chlodzenie ściąga to wtedy wiem ile nakładać aby było dobrze.a fakt że często mechanikom to nie wychodzi z miskami plus zawsze jak coś
  • Odpowiedz
  • 0
@BeatsByDre: nie będę miał wyjścia. ale może uda się przełożyć na za rok. wszystko się okaże jak dzisiaj pojeżdzę samochodem i zajrzę do kanału, jak będzie sucho to nie będę musiał zmieniać. szkoda ruszać miski bo jest oryginalna i jest sucho. ale miska straciła funkcjonalność spuszczenia oleju. a jednak warto taką możliwość mieć.
  • Odpowiedz
  • 0
@BeatsByDre: szczerze mówiąc to nie wiem co się stało. wymieniałem wczoraj olej. korek odkręcił się normalnie. przeczyściłem dokładnie gwint, korek miałem nowy prosto z opakowania, ale coś nie chciał załapać, palcami oczywiście, pomyślałem że może jakiś lipny ten korek, mimo że z wyglądu takie same, wiec chciałem przykręcić stary ale też nie pasował xd
po 20 próbie w końcu załapał i normalnie się dokręcał kluczem, dokręcił się prawie cały, podkładka już
  • Odpowiedz
@r5678 Obawiam się, że bedzie ciekło jak się olej zagrzeje. Żeby odkręcić spróbuj włożyć coś pomiędzy miskę i korek żeby odpychać i jednocześnie kręcić. Jeśli się nie uda to miska do zwalenia. Z tego co pamiętam robi się to przyjemnie, jedynie aby mieć dostęp do dwóch śrub trzeba w dobrej pozycji koło zamachowe ustawić i mieć dobrego imbusa 5 na kulce.
  • Odpowiedz
Chodzi też o fakt ilości jaka trzeba nałożyć. Nie wiem jak to się splasni


@r5678: mało, mniej niż sie wydaje.
Zwłaszcza aluminiowe miski które mają ładną, płaską powierzchnię.
Bo jakąś przechodzona stalowa co wygląda jak fale Dunaju, pogięta przy odrywaniu jej śrubokrętem to trzeba jakoś na wyczucie ten silikon.

Natomiast normalnie to biorę ten Dirko z tubki, odcinam czubek dozownika żeby mieć najmniejszy otwór i nic nie leci.
Od razu dokręcam
  • Odpowiedz
@r5678: nie używaj zwykłego silikonu za 5zł bo zaraz będzie przepuszczał i nadmiar zaraz odkroi się wewnątrz miski i poleci zatykać smok olejowy. Jak wyże Dirka albo pasta Victor Reinz.
  • Odpowiedz
  • 0
@BeatsByDre: Oglądałem już jakieś filmiki to koło zamachowe to ponoć tylko w przypadku jak się ma dwumasę u mnie fabrycznie nie było w skodzie.

@hellfirehe trafiłem na filmik jakiegoś ślazaka i przykręcał te miski do pleksy aby pokazać jak się silikon rozchodzi taki czarny z tubki i trzeba cienki pasek od wewnętrznej i tyle. jak dał dwa okrążenia od wewnętrznej i zewnętrznej to się rozlazło.

@trzaichlac69:
Oglądałem te miski wstępnie
r5678 - @BeatsByDre: Oglądałem już jakieś filmiki to koło zamachowe to ponoć tylko w ...

źródło: 20240318_161610

Pobierz
  • Odpowiedz
@r5678: tak jak czytam o objawach które masz, to jest jeszcze lekko druciarski, ale czasem skuteczny sposób zeby dać kilka uszczelek miedzianych.
W zależności od konstrukcji korka może się okazać że złapał za jakąś zdrowszą cześć gwintu.

Do dołożenia uszczelki albo dwóch nie musisz zlewać oleju jeśli podłączysz odkurzacz do wlewu oleju, to jak odkręcisz to nic sie nie wyleje
  • Odpowiedz
  • 0
@hellfirehe: niestety nie mam tyle mocy aby móc zasilić odkurzacz. prąd w garażu mam obecnie z akumulatora 20Ah i przetwornicy 500W, to za mało na odkurzacz i za dużo na taki akumulatorek.

No i korek nie wiadomo czy się wykręci, obecnie się nie wykręca, trzeba by go podważać jak ktoś radził wyżej i liczyć na to że coś zaskoczy. Poprzednio miałem na podkładce korkowej i podkładce miedzianej bo starej nie chciało
  • Odpowiedz