Wpis z mikrobloga

Cześć, posiadam silnik krokowy z sterownikiem silnika - typowa chińszczyzna o symbolu DM542T, czy aby uruchomić silnik potrzebuje jeszcze jakiegoś drivera w postaci jakiegoś arduino z programem, czy odpowiednie połączenie przewodów do sterownika silnika wystarczy? Nie zależy mi na regulacji prędkości, chciałbym aby to po prostu się kręciło.

#elektronika #elektryka #automatyka #diy
Kozak97 - Cześć, posiadam silnik krokowy z sterownikiem silnika - typowa chińszczyzna...

źródło: 5545FABB-F11D-461F-AFCE-8B9B1E3C1F65

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Kozak97: No kontroler jakiś potrzebujesz co będzie napitalał te kroki. Ten driver tylko wykonuje to co mu kontroler zapoda.
Szukaj "stepper motor driver without controller", albo inny sterownik który da się ustawić w tryb samodzielny on/off.
  • Odpowiedz
@Kozak97: potrzebujesz cokolwiek, co wypuszcza sygnał zmienny. Do podłączenia do wejścia PUL
(dir - kierunek, jak tu sobie podasz sygnał , to zmienisz kierunek obrotów).
(jakby w ogóle nie reagowało, to trzeba, na stałe, podać sygnał na ENA= enable)

Na upartego możesz wziąć 2 druty i ręcznie "trykać" i będzie robiło krok po kroku ;)

A ja chcesz by się płynnie kręciło to "generator" - https://allegro.pl/oferta/sterownik-silnika-krokowego-generator-sygnal-pwm-11412100671 https://allegro.pl/oferta/generator-impulsow-do-silnika-krokowego-cnc-smc-01-12358312031 albo cokolwiek na
  • Odpowiedz
@Kozak97:
Zbyt ogólne pytanie. Silnik podłączasz bezpośrednio pod ten driver. Tylko musisz jeszcze jakieś sygnały wysyłać do drivera. Tu masz sygnał różnicowy Step/Dir i Enable. Do tego jakiś PLC z kontrolerem ruchu, albo jakieś Arduino i coś takiego na przykład AM26LS31x, choć pewnie się da też podłączyć bez sygnałów różnicowych, tylko trzeba zmniejszyć częstotliwość.
  • Odpowiedz
  • 0
@atehxx: dzięki, czyli muszę kupić arduino i zaprogramować

@hrumque dzięki za wyjaśnienie, właśnie tak robiłem, że stykałem sobie kabelkami i to się kręciło, dlatego się zastanawiałem czy da się bez.

@Wegrzynski dtrka pokazuje układ z sterowaniem, które wysyła info na sterownik ale zastanawiałem się czy da się bez.
  • Odpowiedz