Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z #mikrokoksy #dieta czy branie coca coli 1l, na długie spacery, takie po 20-25km to dobry pomysł?
W Technikum miałem kolegę, który jak chodził na długie wycieczki rowerowe >100km to brał butelkę coca coli, jakieś kanapki i jeździł tak od rana do wieczora, dobre rozwiązanie?
Dodam że napoju gazowanego zdarza mi się może dwa razy w roku napić.
#rower
  • 17
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: nie jest to jakiś zły pomysł, ale dobry też nie. Co najwyżej średni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I to w sumie na serio, bo cola z cukrem dość dobrze nawadnia i węgle zapewniają energię, ale oprócz tego to sporo kalorii i różnych dodatków do żywności, które niespecjalnie sprzyjają zdrowiu.
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: Cola to cukier czyli energia. Wszystkie te żele energetyczne to... właśnie węgle.
Jak nie masz celu schudnąć to możesz sobie brać. Tylko pamiętaj, ze 20km spaceru to nie jest 100km rowerem. I czy gazowane Ci podejdzie przy aktywności fizycznej to też osobista preferencja, nie każdy lubi, niektórzy mają wzdęcia, itp.
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: Lepiej unikać bo cola nie jest zdrowa i pełnowartościowa. Ale jak raz na jakiś czas sobie pozwolisz to nic się nie stanie. Innym razem weź fante, innym cole zero, a jeszcze innym wodę czy piwo.
Ludzie całe wózki w sklepach mają coli i jakoś żyją. Grunt to zachować rozsądek.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy zacząłem. Ale nie wiem czy kiedyś miałeś super kondycję a później ją straciłeś? Ciężko się wraca. Teraz jestem 17 kg cięższy (2 kilo nadwagi), przebiegnę 7-10 km tempem w okolicy 6:00-6:15 i później dwa dni cierpię.
A kiedyś biegałem 500 km miesięcznie. W każdy weekend 40+30 z rana a w tygodniu reszta. I głowa pamięta jak to było zajebiście tak się czuć a stare ciało nie daje rady.
Jak wrócę do
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: 1l koli tj 400 kcal. 25km tj 4-5h czyli pewnie jakieś 1500kcal. Na moje możesz jeszcze spokojniekebsa obalić i nic Ci nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w góry się kiedyś brało bułki z nutellą i kotletem i soki i człowiek żył. Teraz izotoniki sriki żele, 100proc natura, a 100m dalej mieszka typ co całe życie kola i czipery ruch 2 razy na dekadę i jakoś
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: weź lotr wody. Następnie 20 kostek cukru i je skrusz. Powinno z tych 20 kostek po skruszeniu wyjść jakieś pół szklanki cukru. Wsyp cukier do garnka i zalej litrem wody. Litr CocaColi zawiera wlasnie tyle cukru. Miłego spaceru
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: Dla wielu osób długi spacer/bieg + napój gazowany = kolka. Nikomu nie polecałbym coca coli do niczego poza odrdzewianiem, do wysiłku fizycznego tym bardziej nie. Jak już nie zależy Ci na tym żeby napój był zdrowy to już lepiej cokolwiek, sok, nektar, napój, byle bez gazu, najlepiej izotonik, tylko nie zero.
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: Może butla wody mineralnej i do tego jakieś dobrej jakości tabletki rozpuszczalne typu elektrolity. Cola to syf. Powoduje jeszcze większe pragnienie, przynajmniej u mnie, do tego na zęby też średnio działa.
  • Odpowiedz
albo cukrzyca.


@wielkifanrapu: cukrzycę masz jak twój organizm nie ogarnia regulacji ilości cukru w dół. Można pomóc temu procesowi na kilka sposobów:
* po prostu mniej jeść
* nie jeść cukrów
* jeść cukry, które wolniej się trawią np. skrobia, inne składniki takie jak błonnik/białko/tłuszcze utrudniają wchłanianie glukozy więc to też pomaga
* wysiłek fizyczny. Jak masz zwiększone zapotrzebowanie to problem rozwiązuje się sam, bo organizm nie potrzebuje insuliny ani wrażliwości
  • Odpowiedz