Wpis z mikrobloga

Mam pytanie z zakresu #budownictwo #architektura odnośnie schodów bez poręczy. Obserwuje rosnącą popularność tego typu rozwiązań, jednak nie potrafię logicznie zrozumieć dlaczego ludzie takie montują. Ani to wygodne, ani bezpieczne, tym bardziej że spotkałem się że schodami prowadzącymi na piętro bez poręczy z obydwu stron! Kwestia wyglądu - indywidualna i co kto lubi. Ale czy poza wyglądem (o ile to się komuś podoba) i oszczędnością na kupnie poreczy, stoi coś logicznego za montażem takich schodów?
ArnoldZboczek - Mam pytanie z zakresu #budownictwo #architektura odnośnie schodów bez...

źródło: rintal_teno-min

Pobierz
  • 5
@ArnoldZboczek: @zetisdead u mnie nie ma poręczy bo mam niskie pomieszczenie i jak wejdę na czwarty stopień to moja głowa jest już piętro wyżej, gdy jestem w połowie schodów to mam sufit na wysokości pasa a jestem dopiero metr nad podłogą. Po prostu barierka nie ma sensu w tym przypadku a tylko utrudniała by sprzątanie. Przy długich, prostych i wysokich schodach, które dodatkowo są dosyć strome barierka jest jak najbardziej wskazana.
@FejsFak: taka odpowiedz mnie satysfakcjonuje i ma to sens. Bardziej miałem na myśli, gdy ktoś buduje schody, z których można spaść z ponad 3 metrów, tym bardziej z obydwu stron, czego sensu chyba logicznie nie da się wytłumaczyć.