Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #sieci #komputery

Mam w domu pociągniete kable koncentryczne/coaxial do TV - jako że TV nie używam, chciałem je przerobić do rozprowadzenia neta po pokojach, zamiast ciągnąć skrętkę.
Adapterów z coax na ethernet nie jest za dużo, wiec podejrzewam że coś z tym rozwiązaniem nie jest ok.
Ktoś to przerabiał w praktyce ?
  • 13
  • Odpowiedz
@xiv7: Porównaj to z głupią Cat 5e czy Cat6.
1Gbit/s przewidziane przez standard w ogóle do 100m długości kabla, i zaadaptowane 2,5 Gbit/s zaadaptowane dla krótszych przebiegów.

Koncentryk prędzej do kamer, ale to i tak w domu bez sensu zakupywać dedykowaną nagrywarkę pod taki monitoring.
  • Odpowiedz
  • 2
@Issac da takie konwerter i działa to bardzo ok. Zerknij na YT, jest pełno filmików. Problemem moze być cena tych urządzeń.
  • Odpowiedz
@xiv7: Tylko ty nie bedziesz mial takiego modemu.
@Issac Sa konwertery w stylu MoCa tylko ciezko je dostac w Europie i moze cos zaklocaja czestotliwosci telewizji, juz nie pamietam czy naziemnej czy satelitarnej jesli puszczasz po tym samym kablu tez sygnal z telewizji.
Chociaz nie wizda, ze sa w Europie na amazonie bo kiedys to byla lipa straszna, sciaganie z Ameryki jako klient detaliczny.
https://www.amazon.pl/Ethernet-przepustowo%C5%9B%C4%87-istniej%C4%85cymi-koncentrycznymi-MA2500D/dp/B08XP8MMFG?th=1
  • Odpowiedz
  • 0
@Inkwizycja: rzeźba w kupie to remont 4 pomieszczeń i wywalenie kilkunastu tysięcy lekko na pociągniecie skrętki vs użycie już istniejących kabli coax
@sirpingus preferuje stabilność łącza, bo Wifi nie sięga dobrze na piętro - 100Mbps mi wystarczy
  • Odpowiedz
wiec podejrzewam że coś z tym rozwiązaniem nie jest ok.


@Issac: było drogie, a teraz wszyscy chcą mieć wszysko po wifi więc nadal kiepska popularność. Z innych wad przepustowość całej sieci dzieli się na wszystkie podpięte urządzenia.
Jeszcze pytanie jak masz te kable od telewizji spięte, bo wszyscy barbarzyńcy znaczy się elektrycy wciąż wierzą tylko w gniazda przelotowe, co #!$%@? się do czegokolwiek nadaje.
  • Odpowiedz
@Issac: Tak. Konwertery mam i kupiłem je w EU - przepychają ok. 1Gbit/s. Są standardu MOCA. Teraz mi leżą nie używane bo pociągnąłem światłowód typu GHOST.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@brokenik dzięki bardzo za transakcję, działa super, stabilnie 900Mbps (ogranicza je łącze gigabitowe), małym kosztem i bez kucia, szpachlowania dwóch pięter, żeby mieć ten sam rezultat.
@krzywy_kanister dokładnie gocoax zamontowalem
@Inkwizycja działa super ping 4ms
  • Odpowiedz
@Issac to bardzo mnie to cieszy. Działa to bardzo ok. Są w tej chwili już widzę podobne konwertery z portami 2.5Gbit. Ciekaw jestem jak z ich zasięgiem.
  • Odpowiedz