Wpis z mikrobloga

Taką ciekawą grafikę znalazłam dotyczącą oceniania atrakcyjności kobiet przez kobiety i mężczyzn bazując na BMI (po lewo) i stosunku obwodu talii do bioder (po prawo).
Co mnie zaciekawiło to to że kobiety oceniają inne kobiety z wyższym BMI ( i nie tylko) lepiej niż mężczyźni. Myślałam że będzie odwrotnie.
No i to, że stosunek szerokości talii do bioder nie ma większego znaczenia jeśli chodzi o atrakcyjność, też lekkie zaskoczenie.
Oczywiście grupa badanych niewielka, studenci, młodzi, , jednego kraju zapewne, wiadomo. Ale to zawsze coś pokazuje.

#badania #niebieskiepaski #rozowepaski #atrakcyjnosc
szzzzzz - Taką ciekawą grafikę znalazłam dotyczącą oceniania atrakcyjności kobiet prz...

źródło: temp_file4361251940835742567

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Myślę, że stosunek talii do bioder ma duże znaczenie, ale nie dla ogółu a dla poszczególnych jednostek. BMI w normie zawsze będzie atrakcyjne, tak jak atrakcyjna będzie zadbana cera. Waist-hip ratio to raczej kwestia indywidualnych preferencji.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Zdrowa waga na pewno jest dużo wazniejsza, niż biodra/talia. Zauwaz jednak, jaki dramatyczny spadek jest przy przegięciu z waga w dół, a jak łagodnie spada w gorę. No, relatywnie łagodnie.

Morał - najgorzej przegiąć.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Falcon to wynika raczej z rozłożenia BMI. Między 10 a 18.5 (18.5 to granica niedowagi) jest jest mniejsza przerwa niż między 25 i 40-45 (powyżej 25 jest nadwaga). Poza tym nie wiem jak oni znaleźli kogoś z bmi =10 czy tam 11 xd nawet poniżej 15 to bardzo, bardzo mało.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kwaz1 ale kulturystów jest niewielu jako odsetek społeczeństwa, kulturystek jeszcze mniej a to kobiety były w tym badaniu oceniane.
  • Odpowiedz