Wpis z mikrobloga

@423frewq4f23 ja wczoraj miałem w końcu jakąś motywację, poćwiczyłem, fajnie pojadłem miałem chęć w końcu do szkoły pójść.
A o 1:40 #!$%@? już że nie mogę zasnąć poszedłem po prochy na sen, pierwszy raz mnie zawiodły bo około 3 zasnąłem. Budzę się patrzę 10:20 i się jak sto50 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No u mnie #!$%@? bąbki strzelił, więc oddawaj ten #przegryw bo ci nie
  • Odpowiedz
  • 0
po co to istnieje? dlaczego zmniejszenie środków nie można opisać po prostu że od jednej liczby odjęto inną


@ikimrdbeietocytynal: w sumie to jest dobre pytanie ale wydaje mi się że głównie dla czytelności. Takto miałbyś np. sp. 22 300 i do tej liczby ciąg + 200 - 300 - 50 - 10 + 20 + 22 000 itd. A tak to jest wszystko czytelnie ułożone w dwóch kolumnach i odrazu
  • Odpowiedz
@ikimrdbeietocytynal bo zapis ma swoją drugą stronę. Jeżeli jesteś winien dostawcy pieniądze za jakiejś materiały, a uregulujesz płatność przelewem to od strony bilansu wygląda to tak, że aktywne konto środków pieniężnuch jest debetowane a pasywne konto należności jest kredytowane w ramach jednego zapisu. Co obniża absolutną wartość jednego i drugiego.

Edit: a jeżeli chodzi o formę przedstawienia: to są tzw. konta teowe, służące uczeniu studentów.
Ale w praktyce w oprogramowaniu f/k
  • Odpowiedz