Wpis z mikrobloga

@Hambercios: jest ładny wizualnie, ale są pewne aspekty fabuły są nielogiczne, niektóre kwestie są wypowiedziane zamiast pokazane jakby nie chcieli zrobić scenki. Nie ma postaci, a właściwie scen typu comic relief, a bardziej napinki na główny wątek. Można dojść do wniosku, że mają podejście Bagińskiego typu amerykański widz nie zrozumie, ale to strasznie boli każdego kto widział oryginał, nie mówiąc o fanach.
@Hambercios:
Według mojego doświadczenia zarówno fan klimatu uniwersum (a niekoniecznie samych źródeł, choć ATLA obejrzałem kilka razy, TLoK też ze 3, a i inne źródła przejrzałem), fanka konkretnie bajki, jak i maniak całego lore w zasadzie jednogłośnie stwierdziliśmy "Jest zaskakująco dobrze, bolą nieścisłości ale i da się oglądać i obiektywnie świetne".

Poniżej lekkie spoilery


@Kaczkoman
Bo i połowa pierwszego sezonu to jest serial dla dzieci. Potem się kosmicznie rozkręca.
Polecam obejrzeć
@Hambercios: Adaptacja netflixowa jest pod kilkoma względami lepsza, na przykład backstory i motywacje bohaterów są lepiej nakreślone, część postaci bardzo dobrze oddaje swoje pierwowzory (Iroh, Zuko, Sokka), inne są mniej ciekawe jak na razie (Katara czy Bumi). Na pewno serial jest bardziej poważny i pominęli dużo wątków, które nie pchały głównej fabuły do przodu. Scenerie wyglądają widowiskowo i przekonująco, sceny walki ofc są wolniejsze niż w oryginale, ale wciąż od kilku
@Hambercios: Ja oglądałem najpierw nefflixowy serial i mega mi się podobał 10/10, dziewczyna oceniała 8/10
Potem obejrzałem animowaną wersję i zmieniłem zdanie, anime 10/10 neflix 8/10 więc jak ktoś najpierw obejrzał animowaną wersję może być bardziej oschły ale z tego co pytałem to większośc fanów ocenia dobrze typu 6-7/10

Są jakies głupie błędy o których wyżej juz napisali i są pewne nieścisłości ze światem, Aang lata bez paralotni na początku, a