Wpis z mikrobloga

Stwierdzenie, jakoby ludzie mieli ginąć na Saturnie jest zwyczajnie absurdalne.


@salad_fingers: Byli na Saturnie jak zginęli czy nie byli?

Absurdalna to jest tutaj tylko obrona tezy, że niby Apollo jako program był jakiś, nie wiem, lepiej rozplanowany czy bezpieczniejszy, bo "Starship wybucha a Saturn nie wybuchał". To, czy przyczyna katastrofy leżała w boosterze czy w module dowodzenia jest bez znaczenia – znaczenie ma fakt, że ludzie zginęli. Podobna sytuacja z wahadłowcem:
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Napisałeś, że "na Saturnie ludzie ginęli" co sugeruje jakoby jakaś wina była w rakiecie nośnej Saturn, że zginęła załoga A1, co jest oczywistą nieprawdą. Jako ekspert od astronautyki powinieneś zdawać sobie z tego sprawę a nie łapać ludzi za słówka że "CM nie miał związku z Saturnem" czy sadzić fikołki pokroju:

Absurdalna to jest tutaj tylko obrona tezy, że niby Apollo jako program był jakiś, nie wiem, lepiej rozplanowany czy
  • Odpowiedz
Nie chochołem, ponieważ moja odpowiedź dotyczyła:

saturn V też był duży i się nie rozbił w dodatku jak ten


@salad_fingers: Takie porównania mają sens, gdy porównujesz załogowy start z załogowym startem. W przeciwnym wypadku są – no właśnie – absurdalne. Jest poza tym nieistotne czy była w przypadku A1 "wina" Saturna. Saturn, podobnie jak CM to był hardware programu Apollo i testy tegoż doprowadziły do śmierci załogi. SpaceX testuje "bardziej wybuchowo"
  • Odpowiedz