Wpis z mikrobloga

Chińczycy coraz lepiej radzą sobie na rynku podróbek Lego. Są już marki, które nie tylko dogoniły, ale nawet pod pewnymi względami przeganiają Duńczyków (np. użytkownicy bardzo chwalą nie tylko pomysły czy jakość samych klocków, ale nawet instrukcje, które potrafią być przygotowane lepiej niż w przypadku firmy z Billund). Chińskie firmy cierpią jednak na powszechną przypadłość, którą zapewne u niejednego zachodniego odbiorcy wywołuje uśmiech - nieco komiczne i często dwojako kojarzące się nazwy.

O ile przy nazwie Pantasy śmieją się głównie dzieci (także moje), o tyle przy nazwie Funwhole śmieją się już też dorośli. Nie wiem kto im te nazwy wymyśla, ale dostarcza fanom Lego niemało radochy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Firma Drutex może się pocieszyć, że w dobie zalewu chińskimi produktami ich nazwa nie jest najgorsza...

#lego #heheszki
BlogoslawionyTwarozyc - Chińczycy coraz lepiej radzą sobie na rynku podróbek Lego. Są...

źródło: Funhole

Pobierz
  • 8
Chińczycy coraz lepiej radzą sobie na rynku podróbek Lego. Są już marki, które nie tylko dogoniły, ale nawet pod pewnymi względami przeganiają Duńczyków


@BlogoslawionyTwarozyc: czytam to od kilku lat, a potem jak spradzam z ciekawości recki to zawsze okazuje się być #!$%@? w którymś względzie.

Jak nie źle dobrane kolory to źle dopasowane elementy, jak nie kradzony projekt to zrobiony tak na #!$%@?, że wszystko trzyma się na słowo honoru. A
Kryspin013 - >Chińczycy coraz lepiej radzą sobie na rynku podróbek Lego. Są już marki...
@Kryspin013 raz trafiłem na wpis autora, który próbował zamknąć sprzedaż jego projektu. Gostek z Korei nie mógł wiele zrobić. Na początku wydawało się, że firma nawet chciała mu odpalić jakąś rekompensatę, ale później się wycofali i jeszcze projekt pojawił się w innej firmie. Yellowbox777 swój projekt Crystal House.
Czasem bywa tak, że ci twórcy sprzedają prawa do swoich budowli. Raziel Regulus tak współpracuje z bluebrixx (niemiecka firma, a nie chińska).