Wpis z mikrobloga

@bukszpryt: weź jej nie mów, że można rozpoczynać nazwy folderów liczbą porządkową np. 17. oferta kupa, przez co jak zapamięta, że oferta taka ma numer 17 i sobie włączy sortowanie po nazwie to zawsze będzie wiedziała, że jest między 16 a 18
@Iskaryota: zadnych technicznych rzeczy nie przyswaja. zresztą nie ona jedna. nie dociera, że jakieś powtarzalne pliki, które mają nowe wersje w czasie najlepiej podpisywać zaczynajac od daty w formacie rrrr-mm-dd żeby sortujac alfabetycznie wszystko było po kolei.
krotkie nazwy folderów na serwerze, żeby limitu znaków nie przekroczyć? a po co to komu? najlepiej pisać jak #!$%@? architekci całe opisy w ścieżce projektu. co to kogo obchodzi, że tego się potem nie
@bukszpryt Napisz sobie skrypt, który sam co 10 minut będzie sprawdzał wszystkie foldery i usuwał spacje jako harmonogram zadań:

Oczywiście, mogę pomóc. Oto prosty skrypt bat, który zmieni nazwy folderów w określonym folderze, usuwając wszystkie spacje z ich nazw:

@echo off
setlocal enabledelayedexpansion
cd /d %~1
for /d %%i in (*) do (
set "foldername=%%i"
set "newname=!foldername: =!"
ren "%%i" "!newname!"
)

Aby użyć tego skryptu, zapisz go jako plik .bat i
@Tytanowy_Lucjan: 1. to nie moja robota. 2. nie będę żadnych skryptów odpalał na firmowych kompach, takie rzeczy niech robi sobie kulawy dział it. 3. będzie płacz że linki nie działają jak się same zaczną nazwy zmieniać
@woskrosenie: nie moją robotą jest ustawianie jakichś skryptów na serwerze. ja w swojej robocie tylko z tego korzystam. nie dość że to jest upierdliwe, to jeszcze po prostu widząc takie gówno się gotuję.