Wpis z mikrobloga

Przy okazji czytania płaczu alkusów i patusów o to jak to biednym kierowcom będą zabierać samochody, przypomniało mi się jaka była sraczka jak wchodziły przepisy o pierwszeństwie pieszych na pasach. Przewidywano, że ludzie będą dosłownie rzucać się pod samochody xD

Tymczasem od czasu wprowadzenia tych przepisów kompletnie inaczej jest poruszać się jako pieszy w mieście, i zazwyczaj nie trzeba w ogóle czekać żeby przejść na drugą stronę ulicy.
A będąc kierowcą automatycznie jeździ się wolniej i ostrożniej w okolicy z przejściami dla pieszych. Win-win.
#motoryzacja #samochody #prawo #polska #alkohol #auta
  • 13
@RozkalibrowanaTurbopompa: Bilans przepisów o pierwszeństwie pieszych jest oczywiście na plus. Jednocześnie nic bardziej mnie nie #!$%@? jak stojący na chodniku, tuż przy krawęzniku ludzie, którzy jakbym nie analizował CHCĄ PRZEJŚĆ na drugą stronę. Ni #!$%@?. Oni ze sobą rozmawiają i po tym jak się zatrzymam to robią zdziwionazaba.jpg i machają ręką, żebym jechał dalej.
Bilans przepisów o pierwszeństwie pieszych jest oczywiście na plus. Jednocześnie nic bardziej mnie nie #!$%@? jak stojący na chodniku, tuż przy krawęzniku ludzie, którzy jakbym nie analizował CHCĄ PRZEJŚĆ na drugą stronę. Ni #!$%@?. Oni ze sobą rozmawiają i po tym jak się zatrzymam to robią zdziwionazaba.jpg i machają ręką, żebym jechał dalej.


@ValandilNW: a ja już kilka ludzi #!$%@? za takie stanie
Nie każdy kto wypije piwo to alkoholik albo patus


@TakiSobieLoginWykopowy: zabierać mają od 1.5 promila (no, mieli zabierać, bo właśnie PO to #!$%@?ło). Po piwie raczej nie ma się 1.5 promila. Jak ktoś wsiada #!$%@? za kółko to według mnie albo alkoholik albo patus.

@ValandilNW pełna zgoda, sam zwracam uwagę będąc pieszym żeby wyraźnie było widać po moich ruchach że chcę przejść. Wydaje mi się że jakaś kampania informacyjna by nie
będą zabierać samochody,


@RozkalibrowanaTurbopompa: nie będą bo nie ma przepisów, państwo z gówna nie zdążyło.

Natomiast problemy powstają w momencie orzekania przez sąd o przepadku pojazdu. Może się okazać, że bez przepisów wykonawczych sądy nie będą wydawać takich decyzji i samochód z policyjnego depozytu będzie wracał do właściciela.
@TakiSobieLoginWykopowy: ale każdy kto wypije kilka piw i wsiada za kierownice to patus i alkoholik. Jeśli wiesz, że masz jechać samochodem, a nie potrafisz sobie odmówić alkoholu to musisz się leczyć. Przerażające jest to jakie fikołki umysłowe wymyślają ludzie, aby usprawiedliwić jazdę po pijaku. I nie ma tu znaczenia czy to jedno piwo, jeden baton, czy dzień po - piłeś nie jedź. Alkohol to nie woda, nie musisz go pić.
ale każdy kto wypije kilka piw i wsiada za kierownice to patus i alkoholik. Jeśli wiesz, że masz jechać samochodem, a nie potrafisz sobie odmówić alkoholu to musisz się leczyć. Przerażające jest to jakie fikołki umysłowe wymyślają ludzie, aby usprawiedliwić jazdę po pijaku. I nie ma tu znaczenia czy to jedno piwo, jeden baton, czy dzień po - piłeś nie jedź. Alkohol to nie woda, nie musisz go pić.


@dymek_: a