Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki. Noszę się z zamiarem kupienia samochodu. Celuję w model który ma silnik 1.0 benzyna + fabryczna instalacja gazowa. Ktoś mi właśnie powiedział, że takie silniki bardzo szybko się "zajeżdzają". Bo małe i "na domiar złego" gaz. Próbuję coś mądrego znaleźć w internetach na ten temat, ale no nie bardzo mi to wychodzi. Zna się ktoś, i podzieli się opinią?

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta
  • 18
@Norskee: Logika była taka, że chciałem spróbować 1.0 jazdę próbną najpierw, zobaczyć jak wygląda jazda nim - przyspieszenie, top speed. I powiem Ci, że jest nieźle. Porównywalnie z moim obecnym starożytnym 1.6 dieslem, byłem mocno zaskoczony. Po co mi wtedy większy silnik? Ten będzie malutko palił, jeśli dobrze rozumiem, dzięki swojej objętości? Bardziej ekonomiczny będzie? Nie wiem, do licha. Nie jestem orłem w silnikach spalinowych, jestem od elektrycznych...
@Boreas_Linvail ty serio diesla do benzyny porównujesz? Sandero jest chyba lżejsze to może będzie ciut mniej. To że silnik ma małą pojemność to nie znaczy że mniej pali. On ma Tipo 1.4 z gazem i Dacie z 1.0 i tipo pali mu mniej szczególnie w trasie.
@Boreas_Linvail bo co mi z tego silnika, zazwyczaj mają 3 podpory wału więc silnik na starcie jest źle wyważony, 4 to idealnie. Ta sama wadę fabryczną miały silniki z FSO i takie mają współczesne VW. Plus z turbina to ten silnik jest wyzylowany. Lepiej szukać ciutke czegoś lepszego jedno z współczesnych aut jakie bym wziął to renault clio na 1.3