Wpis z mikrobloga

Cześć
Troche mało się znam na sprzęcie a przymierzam się do zakupu stereo. Raczej ze względów budżetowych celuje w solidny vintage - monitory i wzmacniacz z lat 70/80. Sprzęt w pełni analogowy. Jaki sprzęt do tego kupić żeby móc odtwarzać muzykę z odtwarzacza CD, podpiąć do tego telewizor i móc słuchać muzykę po bluetooth? Celować w jeden kombajn który to wszystko ogarnia czy lepiej szukać pojedyńczych elementów? Coś polecacie?
#hifi #audio #audioboners
  • 6
wzmacniacz z lat 70/80


@Fire_N: Bierz pod uwagę że o ile nie były serwisowane, to te wzmacniacze są na skraju życia.

Raczej ze względów budżetowych


Dobre vintage audio nie jest tanie a tanie vintage audio nie jest dobre.

Sprzęt w pełni analogowy. Jaki sprzęt do tego kupić żeby móc odtwarzać muzykę z odtwarzacza CD, podpiąć do tego telewizor i móc słuchać muzykę po bluetooth?


Wszystkie twoje źródła są cyfrowe a pchasz
  • 0
@L3gion:

Bierz pod uwagę że o ile nie były serwisowane, to te wzmacniacze są na skraju życia.


Nie widzę problemu z serwisem - schematy do większości są ogólnodostępne a naprawy dość proste. Plus mam kogoś kto zajmuje się hobbystycznie naprawą takich sprzętów.

Dobre vintage audio nie jest tanie a tanie vintage audio nie jest dobre.


Myślę że nadal jestem w stanie zbudować zestaw z półki mid w cenie jednego współczesnego monitora
Myślę że nadal jestem w stanie zbudować zestaw z półki mid w cenie jednego współczesnego monitora z półki mid.


@Fire_N: Obecny low end audio to kosmos w porównaniu do nawet high endu sprzed ponad 20-30 lat. Mamy wzmacniacze klasy D za kilka stówek które dostarczają 100W+ mocy i mają świetne wyniki w testach. No ale masz prawo wierzyć w co chcesz ¯\(ツ)/¯

Nie widzę w tym sprzeczności.


Nie widzisz sprzeczności w
  • 0
@L3gion: Więc po co nas pytasz...?

Mam mniej więcej wybrane monitory i wzmacniacz. I 3 raz pytam o inspiracje jak rozwiązać kwestię źródła w nie jak zmagać się z niewygodną prawdą.
@Fire_N czyli do twojego vintage wzmacniacza potrzebujesz daca z bt wiem że toppingi z serii dx
Nie kojarzę sprzętu który miałby CD dac i bt w sobie po za gotowymi wzmacniaczami all in one ale to traci sens żeby kupić takiego wzmaka i używać go tylko jako źródło.

Jeśli chodziłi o wzmaki a tego okresu to sansui, Pioneer, nie bac się Yamahy Toshiby albo nawet Hitachi