Wpis z mikrobloga

Zastanawia się co będzie lepsze: i7-13650HX + RTX 4050 czy i5-13450HX + RTX 4070?
Oba laptopy mają 16GB (max 32GB do rozbudowy). Będzie użytkowany w 70% do pracy: 10-15 zakładek otwartych naraz, Slack, arkusze google, pakiet office, spotkania itp. a w 30% do gier - głównie Cities Skylines oraz CSGO.
Cena taka sama dla obu laptopów - 7100. Zastanawiałem się przez chwilę na stacjonarką w tej cenie, jednak potrzebuje ten sprzęt przewozić, więc stacjonara odpada. Co doradzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#laptopy #gaming #komputery #pcmasterrace
  • 13
stacjonarka z i5-13400 + RTX 4050

x2 wydajniej


@BackInBlack: stacjonarka ssie. Jak sobie wyobrażasz, że np. w pociągu rozłożę PC?

Zastanawia się co będzie lepsze: i7-13650HX + RTX 4050 czy i5-13450HX + RTX 4070?


@braszok: jeśli tylko do tego co wymieniłeś, to brałbym i5.
@braszok: Ja chyba bym szedł w stronę i5 + 4070. Podejrzewam że róznica między i5, a i7 nie jest spora na korzyść i7. A różnica między 4050 a 4070 już jest większa. Chyba że się mylę i ktoś bardziej zorientowany w laptopowych cpu się wypowie.
@braszok ja bym brał i5 z 4070. Nad czym tu się zastanawiać. Jeśli jedyne wymagania do pracy jakie laptop ma spełnić to te z wpisu powyżej, to i5 sobie z tym poradzi bez zająknięcia
Masz, podświetlę to co napisał OP pod koniec bo widocznie tego nie przeczytałeś:


jednak potrzebuje ten sprzęt przewozić, więc stacjonara odpada


@supra107: Dla pewnosci, jeszcze raz zaznacze koledze @BackInBlack: dlaczego OP nie szuka stacjonarki

jednak potrzebuje ten sprzęt przewozić, więc stacjonara odpada

jednak potrzebuje ten sprzęt przewozić, więc stacjonara odpada

jednak potrzebuje ten sprzęt przewozić, więc stacjonara odpada

jednak potrzebuje ten sprzęt przewozić, więc stacjonara odpada

jednak potrzebuje ten sprzęt
@braszok: Jeden i drugi wystarczy, nie potrzebujesz aż tak wydajnych konfiguracji ;) więc pewnie nawet i5H nowszej generacji z RTX4050 by wystarczył. Dobrze jeżeli podałbyś te dwa modele można by je porównać, mogą mieć różne wyposażenia czy jakoś matrycy.

Ja bym tutaj celował w sprawdzony Lenovo Legion Slim 5-16 Ryzen 7-7840HS/32GB/1TB/Win11 RTX4060 240Hz
https://www.x-kom.pl/p/1224248-notebook-laptop-16-lenovo-legion-slim-5-16-ryzen-7-7840hs-32gb-1tb-win11-rtx4060-240hz.html?sm=techlords
Konfiguracja topka od razu z 32 GB ram, dobra kultura pracy, świetna matryca IPS matowa z WQXGA
  • 0
@Gajwer2: No w tym modelu płace za to, że seria Rog Strix i poprawione i lepsze chłodzenie. Jednak raczej nie wezmę Asusa, a skłaniam się bardziej ku lenovo legion slim 5. Tylko mam zagwostkę czy brać na i7-13700hx czy na Ryzen 7 7840hs. Oglądając porównanie u Jarrod's Tech, I7 wygrywa w wydajności przy pracy internetowej/biurowej. Ryzen za to lepszą wydajność ma na baterii oraz minimalniu dłuższy czas pracy na niej. Jednak