Wpis z mikrobloga

#bank #banki #kredyty #finanse #firma #leasing

Hej wszystkim. Piszę tutaj ponieważ mam nadzieję, że będziecie w stanie mi doradzić w kwestii wyboru banku

Od samego początku (5 lat) posiadam konto w Polskim banku w którym rząd ma udziały. Niestety chciałbym go zmienić ze względu na ciągłe niemiłe sytuacje i problemy... Jako, ze jestem na JDG, a na dniach będę otwierać spółkę, to planuję się od razu przenieść do jakiegoś bardziej sensownego banku.

Jakie miałem przykre doświadczenia z owym bankiem?
- Gdy nie posiadałem jeszcze JDG, próbowano mi wcisnąć kredyt gotówkowy wysokości 200k na auto (Z ogromnym oprocentowaniem), zamiast kredytu typowo na auto
- Nie byli wstanie załatwić mi leasingu na auto (Alior, VB i Santander bez problemu dali zielone światło)
- Ciągłe pobieranie jakichś opłat z dupy
- Głównie operuję w EUR, i nie raz miałem problem w weekend bo kantor był zamknięty
- Ostatnio zakupiłem urządzenie na leasing w PKO. Naliczyli mi jakąś dodatkową opłatę z dupy za 50zł o której mnie nie poinformowali, dopiero jak płatność się przeterminowała, to wysłali mi polecony w którym straszą mnie windykacją (Swoją drogą, nie namiesza mi to w pliku? Mam leasing na auto, itp i nigdy nie miałem jakiegokolwiek opóźnienia w płatności, zawszę płacę z wyprzedzeniem). Nawet nie mogę sprawdzić za co, bo trzeba wysłać wniosek o udostępnienie faktury.. Już nie mówiąc, że kwota leasingu jest inna niż w umowie bo zamiast 5% to 25% ale nie chce mi się użerać sądownie i to zapłacę.
- Odmówiono mi karty kredytowej na 8 000 gdzie miesięcznie na konto wpada 20-30k "na czysto" nie przerwanie od dwóch lat. Uznali, ze "Nie spełniam warunków"
- Ostatnio też podnieśli cenę natychmiastowych przelewów o 100%

Ogólnie mam wrażenie, że bank robi mi ciągle pod górkę ze wszystkim.

Szukam jakiegoś banku który nie sprawiałby mi problemów, posiadał ukrytych opłat i miał w miarę przyjazną aplikację. Fajnie by było jakby obsługiwał natychmiastowe przelewy z Revolutem (Korzystam to transferu gotówki z zza granicznego konta). Co polecacie? ING, mBank czy może Alior w którym ma leasing na auto od 1,5 roku? Czy coś innego?
  • 4
@GreeenOne: Jeżeli zależy Ci na natychmiastowych przelewach to:
- Santander: w koncie osobistym masz nielimitowane przelewy ekspresowe w systemie Express Elixir i BlueCash. W koncie firmowym wygląda to trochę gorzej, bo o ile dla JDG możesz założyć konto online i mieć 10 darmowych przelewów natychmiastowe w systemie BlueCash, to w przypadku spółki musisz założyć konto w oddziale i tym samym nie masz pakietu darmowych przelewów natychmiastowych. Co więcej, Santander póki co
@GreeenOne: dodatkowo czesto jest tak ze kantor jest nie czynny w weekend lub jest wyzsza prowizja. w weekendy moge bez prowizji wymieniac w aion banku, mozna tez korzystac z jakis gield - pamietam ze ktorys bank pozwalal wymieniac pomiedzy uzytkownikami ale nie wiem czy ten produkt jeszcze istnieje i gdzie