Wpis z mikrobloga

Witam, kupuje wlasnie dom. Zastanawiam sie wlasnie jak wykonczyc schody juz wylane. Najlepiej chcialbym drewnem, ale to w #!$%@? drogie, a jednak wolalbym cos tanszego - za duzo innych kosztow mam. Co polecacie zeobic? Wylozyc plytkami? Moze mikrobeton? Moze cos innego?
#budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 20
  • 0
@niegwynebleid: rozumiem ale nie mam by wylozyc teraz 20-30k za schody. Stad to pytanie.
@Rafi133 Na dole bede mial plytki, stad mysl o plytkach bo nie bedzie to wygladac fajnie jak tu panele a tu plytki. Tak mi sie wydaje.
@kermirz: to poczekaj. W dupach się ludziom poprzewracało i wszystko chcą na raz mieć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
"za moich czasów" to miałeś przez 4 lata gołą żarówkę aż cię było stać na porządny karnisz.
Schody masz, możesz chwilę się z wykończeniem wstrzymać. Płytek za darmo nie rozdają, a naprawdę walenie piętami po twardych schodach nie jest przyjemne - choć oczywiście praktyczne.
@kermirz: Zrób dobrze, nie idź w półśrodki. To się #!$%@? potem mści i tyle w temacie. Zrobisz tanią #!$%@?ę, zawsze będziesz narzekał na tanią #!$%@?ę. A płytki na betonowych schodach to #!$%@?.
Ja poskąpiłem w tak podstawowej kwestii jak zamki do drzwi wewnętrznych (do sypialni), kosztowało to tylko kilkadziesiąt PLN drożej na dodatkowe szyldy do drzwi, bo prosta wkładka już tam i tak jest. Teraz w każdych drzwiach bym musiał wycinać
I nie - schody do drewna nie wymagają żadnego specjalnego wylania stopni i zgrać wysokość można przy dowolnej w zasadzie okładzinie.


@projektant_doktorant: ciekawa teoria ale jak zrobisz by pierwszy stopień nie był wyższy od pozostałych jak bedziesz miał wylane jednakowe a dołożysz do nich te 5cm deski?
@darek-jg: Nikt normalny podczas wykonywania stanu surowego nie wylewa schodów na równo, a pyta wcześniej o poziom docelowej podłogi. Ja na etapie surowego miałem podłożonego pustaka, żeby wygodniej wchodzić na pierwszy schodek. Najgrubszym elementem całej podłogowej "kanapki" jest posadzka na styropianie, w której zatapiasz obecnie podłogówkę i na nią idzie w zasadzie wszystko jedno co, bo czy deska trójwarstwowa, czy płytki, czy panele mają grubość ok. 10-15 mm z klejem/podkładem. A
@kermirz: Serio, nie idź w półśrodki, bo dom budujesz na lata, z reguły pierwszy i ostatni i dość długo będziesz popylał po tych schodach dzień w dzień. A zmiana później na schody docelowe, to krzyk żony, że pył, syf i robole po domu chodzący no i problem w tym, że jak pójdziesz w drewno (szczerze polecam), to niestety ale na etapie montażu nie można po tych obsadzanych stopniach przez około jeden
  • 0
@projektant_doktorant: Czemu deska ma byc lepsza niz plytka? Mam aktualnie w mieszkaniu drogie plytki, nic sie z nimi nie dzieje, duzo razy spadlo cos ciezkiego itp i nawet nie ma uszkodzen. Aktualnie planujemy zrobic dol caly w plytkach - gora cala w panelach (lazienka tylko plytki).
Co do tego drewna na schody, coraz bardziej sie do tego przekonuje.