Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu mam melancholijne stany, które często pojawiały się kiedy byłem pod wpływem alkoholu. Obecnie czuję, że jest coraz gorzej, mam niską samoocenę, stałem się wybuchowy, lękliwy, wahania nastrojów, zbiera mi się na płacz co chwilę, wczoraj przed siłownią siedziałem godzinę w samochodzie i po prostu patrzyłem się na kierownicę i rozmyślałem o tym jakie mam obsrane życie.

Boję się, że będzie coraz gorzej, więc przydałoby się coś z tym zrobić. Czy istnieje szansa pójść do psychiatry na NFZ.
Miałem kilka wizyt u różnych psychologów, ale to jest dramat i dla mnie to są zwykli wyłudzacze. Jedna kobieta powiedziała, że musi ze mną odbyć 10 wizyt, aby cokolwiek powiedzieć i może być tak, że nie postawi żadnej diagnozy oraz nie podejmie się rozmowy jak nie będzie flow.

#psychiatria #psychologia #depresja
  • 3
Czy istnieje szansa pójść do psychiatry na NFZ.


@Obiboq: jest szansa, ale możesz poczekać min. 2 miesiące. Nie wiem, czy masz tyle czasu.

Możesz się zapisać do jakiegoś lekarza na NFZ, ale podczas oczekiwania na wizytę już podejść do niego prywatnie. W ten sposób zapłacisz tylko za pierwsze 1-2 wizyty
  • 0
@meltdown: Masakra. Zakładając najczarniejszy scenariusz i to, że mam depresję to jak sobie mogę pomóc doraźnie ? Słyszałem o aktywności fizycznej, co akurat praktykuję (siłownia + taniec + wyjścia z psem) co jeszcze mogę zrobić ?
@Obiboq: nie dopuszczać do pojawienia się natłoku i analizowania wszystkiego. Staraj się cały czas mieć jakieś zajęcie, włącz film, serial cokolwiek. Jak się pojawia gonitwa myśli odpal sobie np. muzykę.