Wpis z mikrobloga

Ej, eksperci od #klimat #katastrofaklimatyczna #co2 wytłumaczcie mi, jak to jest że w czasach dinozaurów stężenie CO2 było 16-sto krotnie wyższe niż dzisiaj i miały w dodatku średnią roczną temperaturę wyższą o prawie 9 stopni. Ile musiały te dinozaury mieć przemysłu i jakimi autami spalinowymi jeździły skoro tak #!$%@?ło im te pomiary?

#kiciochpyta
  • 32
  • Odpowiedz
@Notabene: Ok, ale ja bym jednak wolał, by na Ziemi dalej żyli ludzie, a nie megafauna i dinozaury. Btw o jakim okresie mówisz? Bo jest kilka takich okresów, gdzie był gwałtowny wzrost temperatury taki, jak teraz i zawsze był powiązany z masowym wymieraniem.
  • Odpowiedz
@wstanczyk: @Notabene Przyczyny "ostatecznego" wymarcia dinozaurów były dwie. Raz to Asteroida która uderzyła obok dzisiejszego Meksyku, druga - aktywność wulkaniczna z której powstały trapy dekanu.
Tak się teraz zacząłem zastanawiać ile wszelkiego rodzaju syfu mogły wyrzucić z siebie wulkany w tamtym czasie do atmosfery, i jak to się ma do zanieczyszczeń które produkuje człowiek przez ostatnie powiedzmy 300-400 lat
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx

Jest pewna koleracja pomiędzy tym że nie masz całkowicie wpływu na czynniki zewnętrzne. Jak zagłębisz się w wierzenia ludzi, to we wszystkich jest wzmianka o "wielkim potopie", faktem jest że pewnego dnia wszystkie lodowce nagle zniknęły podnosząc poziom wody o kilkaset metrów (bodajże 170-220). Ten cyrk z topnieniem lodowców trwał 2 dni, do dzisiaj nikt nie odkrył co się stało. Jest spora szansa na to że za milion lat ludzi już
  • Odpowiedz
No właśnie ta zagłada dinozaurów otworzyła niszę ssakom, więc nie bardzo.


@wstanczyk: Ale ogarniasz jak epicko wyglądałyby walki w średniowieczu jakby zamiast na koniach ludzie jeździli na dinozaurach?? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@wstanczyk

Aktywność wulkaniczna wynika nie z tego co na zewnątrz a co w środku. Polska ma wygasły wulkan, nazywa się Ostrzyca i ostatnią swoją aktywność miał około 5 mln lat temu. Polska leży akurat na terenie styku płyt tektonicznych, jednak nie mamy trzęsień ziemi. Ogólnie wielu rzeczy nie rozumiemy i tym wpisem dążę do tego, że człowiek za #!$%@? nie jest odpowiedzialny za żadne CO2. Wiesz, mnie w szkole uczono że im
  • Odpowiedz
Aktywność wulkaniczna wynika nie z tego co na zewnątrz a co w środku.


@Notabene: xddd

Ok, zostań przy chłopskim rozumie, jak wolisz, ale polecam coś poczytać. Nasza planeta to jednak system naczyń połączonych i zmiana temperatury w oczywisty spośób wpływa na dynamikę wielu różnych reakcji.

Polska leży akurat na terenie styku płyt tektonicznych


Chłopie co ty tworzysz xd

. Ogólnie wielu rzeczy nie rozumiemy i tym wpisem dążę do tego, że
  • Odpowiedz
  • 0
@wstanczyk

Chłopie co ty tworzysz xd


Zakończę z tobą dyskusje bo widzę że z debilem do ładu nie dojdę. Za to zostawię ci fajny link z oficjalnej zintegrowanej strony ministerstwa Edukacji i Nauki

https://zpe.gov.pl/pdf/PuV3wGXBc

Polecam się zapoznać i poszerzyć wiedzę.

wprowadziliśmy do atmosfery CO2, który uprzednio nie był w obiegu.


O ja #!$%@?, jakie bzdury. Był w obiegu, poziom CO2 jest 16 krotnie niższy niż 250 mln lat temu, wtedy też było
  • Odpowiedz