Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pokusiło mnie na shortowanie banków na CFD i teraz jestem minus 150 tys , dziś był margin call, nie wiem już co mam robić, jest szansa że to spadnie chociaż te 10% żebym wyszedł na zero?

#gielda #wig20 #depresja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
Po co walczysz z trendem? Robiłem to samo z daxem do 15k, później juz tylko longi i trochę shortow na lokalnych górkach.

Rada na teraz to zrób hedga na jakiejś korekcie i spróbuj wyżej shortowac.
@widmo82 28.03 XTB publikuje raport finansowy z wynikami za 2023 rok i podobno wtedy też ma podać wartość dywidendy, więc to trochę kiepska pora na szortowanie XTB, o ile właśnie gdzieś można to zrobić. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mirko_anonim never ending story, z normalnego loginu pewnie było kozaczone, jak to śmieć banan zaraz pójdzie w kibel, a jak Margin dzwoni, to co mam robić z anonima… potraktuj to jako kosztowna lekcje żeby:

1. Nie shortowac tak mocnego trendu wzrostowego

2. Jeśli już otwierasz shorta, to zawsze przed otwarciem pozycji, wyznacz sobie poziom na którym będziesz się ewakuował z palca, lub ustaw SL

szansa, ze spadnie, jest zawsze, ze trafisz szóstkę
maniek74 - @mirko_anonim never ending story, z normalnego loginu pewnie było kozaczon...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@mirko_anonim: ja bym raczej odpuścił. Banki notują super wyniki za 2023, dzięki wysokim stopom. Jeśli pozostaną na takim samym poziomie, to 2024 będzie wyglądał podobnie. O ile nie pojawi się jakieś inne zawirowanie, wojna itp.