Wpis z mikrobloga

Do instalacji lpg mam dołączony teraz dotrysk benzyny. Ostatecznie pan gazownik przekonfigurował mi następująco i ja na to z chęcią przystałem:
- do 2000 obr. sam gaz
- od 2000 obr do 4500 obr. 5 - 20% dotrysku benzyny zależnie od obciążenia, ale w związku z tym, że pedał gazu traktuję delikatnie to częściej bardziej w przedziale 5 - 10% poniżej 3500 rpm, i 10-15% powyżej 3500 rpm
- od 4500 obr. sama benzyna
4500 obr. = 140 km/h na piątce, i tak nie jeżdżę z takimi prędkościami, ale przynajmniej nie będę obawiać się depnąć w jakieś awaryjnej sytuacji. Czerwone pole zaczyna się od 6000 obr.
I teraz mogę spać spokojnie, że gniazda zaworowe i same zawory mają wystarczającą lubryfikację (nie wierzę w specjalne lubryfikatory).

#mechanika #mechanikasamochodowa #warsztat #samochody #motoryzacja #lpg #oszczedzanie
  • 20
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Adamie szanowny, taguj jakkolwiek te swoje wpisy dedykowanym tagiem, żeby można było je wyeliminować. Na początku były zabawne, później śmieszno-straszne, a teraz…

Nikogo Skoda Fabia nie obchodzi, serio.
  • Odpowiedz
  • 2
@kimunyest95: W moich wpisach nie chodzi o samą moją Fabię. Ale może ktoś kto będzie czytał zastanowi się, a po co on to robi, a dlaczego. I przy okazji może zaimplementuje podobne rozwiązania w swoim aucie, uchroni się przed usterką, itd.
  • Odpowiedz
W moich wpisach nie chodzi o samą moją Fabię.


@Adamfabiarz: Wiadomo że chodzi o trolling, że niby tak bardzo dbasz, że tak bardzo chcesz jak najlepiej, że robisz wszystkie głupoty znalezione w internecie, które szkodą temu samochodowi :)

Ale zgadzam się z @kimunyest95 już mało śmieszne. Albo musisz merytorykę podkręcić, albo coś. Kontent słabnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@bidzej: Z wykresu z hamowni. Teraz jeżdżę na gazie z dotryskiem benzyny (i pow. 4500 rpm sama benzyna), więc osiągi są gdzieś w pośrodku między jedną a drugą poprowadzoną linią (jeszcze nie zdążyłem skoczyć na hamownie po dodaniu dotrysku benzyny, ale czuję, że auto jest minimalnie ciut żwawsze niż na samym gazie). 4000 obr. przekraczam w zasadzie tylko chwilowo podczas wbijania się na drogi szybkiego ruchu czy wyprzedzania tira / niedzielnego
Adamfabiarz - @bidzej: Z wykresu z hamowni. Teraz jeżdżę na gazie z dotryskiem benzyn...

źródło: hamownia 3

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@PanKeks: Na najwyższych partiach obrotów to mam jazdę 100% na benzynie. Nie mam ochoty robić za szybko zaworów i gniazd zaworowych. Lpg super ekonomiczne paliwo, ale do spokojnej jazdy.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanKeks: 100 000 km robię w 3 lata. Więc bardziej 15 lat. Natomiast nawet jeśli za X lat kupię sobie kolejne auto, to ten obecny wehikuł pozostanie jako drugie w rodzinie i/lub pracownicze, i dalej będą nabijane kolejne kilometry; nawet jeśli nie osobiście przeze mnie.
  • Odpowiedz
@kimunyest95: chłopie, jestem pologowany na paru forach i wszędzie go widzę z tymi swoimi historiami, na forum gaziarzy pytał jaki dotrysk benzyny ustawić i nie dał se przegadać że w tym silniku jest on zupełnie zbędny, na forum mechaników pisał że chce profilaktycznie zmienić uszczelkę pod głowicą po 60kkm i że jak kupił auto to przez parę miesięcy jadł tylko chleb i makaron bo wszystkie oszczędności #!$%@?ł na auto
teraz pomyśl
  • Odpowiedz
@Pangia Póki nie przeczytałem, że gość miesza oleje na wymianach to myślałem, ze jest po prostu mega dziwny xD

Teraz skłaniam się ku temu, że to jednak wyższy poziom trollowania xD
  • Odpowiedz