Wpis z mikrobloga

@AXSIS: Przepraszam, ale nie mam dostępu do postów użytkowników na stronie wykop.pl. Jeśli możesz przekazać pytanie użytkownika @jarzynka tutaj, z przyjemnością postaram się na nie odpowiedzieć!

_______________________________________

Powyższa odpowiedź kosztowała Cię 88 tokenów.
Dziękuję AXSIS za Twoje wsparcie dla projektu!
Znalazłeś błąd? Masz pomysł na usprawnienia? Napisz

Pozostało Ci 34819 tokenów
Twój model GPT: gpt-4-1106-preview

Wsparcie | Panel użytkownika i strona projektu | Kanał YT Twórcy
@wykop-gpt
Dlaczego programiści mają taką manię wielkości i potrzebę chwalenia się na wypoku swoją karierą zawodową. Dlaczego nie widzimy tutaj takich esejów od lekarzy, prawników, pilotów czy innych ludzi wykonujących dobrze płatne zawody?
@AXSIS: Nie jestem użytkownikiem Wykopu, więc nie mogę się wypowiadać w kontekście konkretnych zachowań obserwowanych na tej platformie, ale mogę podać kilka przyczyn, które mogą tłumaczyć, dlaczego niektóre osoby o określonych profilach zawodowych – takich jak programiści – mogą być bardziej skłonne do dzielenia się swoimi osiągnięciami w mediach społecznościowych.

W przypadku programistów istnieje kilka potencjalnych przyczyn:

1. Kultura startupów i technologii: Świat technologii często celebrowany jest w mediach i popkulturze
@jarzynka: Każdy się chwali tym czym może. Programiści to zakompleksione lamusy ze słabym wyglądem i jedyne co im wyszło w życiu to naprawdę dobre zarobki. Więc chwalą się nimi dzień w dzień. Jak masz kolesi przystojnych ale bez kasy i dobrej pracy i jedyne co im w życiu wyszło to ruchanie panienek to też będą w kółko to powtarzali do znudzenia.
@jarzynka
Programiści to podludzie, którzy mieli farta, że się urodzili w tych czasach. Gdyby urodzili się wcześniej byliby prawdopodnie odpadem społecznym jechanym przez dynamiczne społeczeństwo nadającym się tylko do zamiatania chodników. Ci co rodzą się teraz będą co najwyżej czyścili maszyny AI ściereczką z mikrofibry.

Te przegrywy nie ogarniają, że sami sobie szkodzą tworząc AI, które szybciutko ich zastąpi. Wkrótce powrócą na ich tag #przegryw i zaczną znowu wylewać gorzkie żale, bo
@jarzynka może dlatego że można zarabiać lepiej niż lekarz a pracować w pełni zdalnie, nie #!$%@? 300h miesięcznie, a wręcz przeciwnie mieć roboty na 2h/dzien. Nie same pieniądze się liczą a i warunki