Wpis z mikrobloga

Co robić Mireczki, mam aktualnie Mercedesa W211 2.2 CDI Avantgarde od 1,5r. Kupiony za 23k wsadzone 15k (zawsze miałem łeb do interesów) po tych wszystkich naprawach chodzi dobrze, fajne wyposażenie automat biksenon etc. No generalnie autem jeździ sie bardzo dobrze, problem natomiast taki że już mi się trochę znudziło i chciałbym coś świeższego, i teraz pytanie - wiadomo że nie odzyskam tego co w niego włożyłem, więc liczę na max 25k i w sumie taniej bym go sprzedać nie chciał. Czy warto go sprzedawać jak już tyle kasy #!$%@?, czy jeździć aż koła odpadną? Czy znajdę coś co godnie go zastąpi w kwestii komfortu i mocy silnika w budżecie do 55tys i roczniku minimum 2013? Przeglądając ogłoszenia to jest jakiś dramat z cenami, za 12 letnie BMW F30 320d w kombi wołają se po 45-50k a pewnie i z dychę na strat trzeba by wsadzić. Podajcie jakieś ciekawe modele wg. moich oczekiwań i dajcie znać czy w ogóle warto myśleć o zmianie auta z takimi wymaganiami i budżetem.

-Duży kompakt, kombi lub sedan
-Pożądany automat, manual w ostatecznej ostateczności
-Silnik minimum te 120KM jeśli masa auta jest mniejsza niż 1300kg, powyżej to już te 150 minimum
-Bagażnik w sumie nie jest jakoś ultra istotny, ważne żeby weszły 3 duże walizki, ale koniecznie składana tylna kanapa.
-Z wyposażenia to na pewno jakiś system multimedialny z ekranem i CarPlay, wygodne fotele i najlepiej elektryczne, klimatyzacja automatyczna, ksenon lub led (żadnych żółtych paskudnych żarówek) , wygodne zawieszenie i mile widziane czujniki parkowania. I bardzo mile widziany tył napęd lub 4x4
Poza tym nie mam jakichś większych wymagań, byle to nie był Francuz i Audi xD

#motoryzacja #mercedes #zakupsamochodu
  • 15
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: bmw f30 na pewno nie dorowna w211 pod wzgledem komfortu, bo to segment nizej. Ja bym zostawil albo dorzucil jeszcze troche do a6 c7, ewentualnie f10 - tu sie uda w budzecie. Nie napisales tego w wymaganiach, ale jesli nie jezdziles to sprobuj diesla z 6 cylindrami. Wedlug mnie jest przepaść i nie mówię tu o samym przyspieszeniu, tylko ogolnie o kulturze pracy
  • Odpowiedz
Czy warto go sprzedawać


@siemawpadajdomejkuchni: przecież zdanie wcześniej sobie na to pytanie odpowiedziałeś. Nie, nie warto.
A czy jesteś w stanie to przeboleć, żeby sobie kupić inne auto to to już jest pytanie wyłącznie do ciebie.
  • Odpowiedz