Wpis z mikrobloga

chodzi pewnie o bezrobotnych, od kovida niektorzy na long term sick, inni opiekuja sie dziecmi i poszli na wczesniejsza emeryture, inni pewnie zyja z wynajmu, tylko zarejestrowani w job cemtre zeby swiadczenia jak lekarz itp za darmo miec
  • Odpowiedz
@gonzo91 Tylko że tu wliczają się też studenci, ludzie na wcześniejszej prywatnej emeryturze, niepełnosprawni niezdolni do pracy czy ludzie którzy są de facto opiekunami na pełen etat. Jako bezrobotny w wieku produkcyjnym jest liczony co dwudziesty piąty.
  • Odpowiedz
@gonzo91: a po co ma szukac? Mieszkam w UK od 16 lat. Pracuje od 16 lat. Obok mnie mieszka anglik, dom identyczny bo cala ulica to identyczne szeregowki.
Roznica jest jedna, ja place za swoj, jego dom jest utrzymywany z podatkow bo to counsil.
Ja wstaje o 6am, wracam o 17, on wstaje o 9-10. Czasami pracuje, czasami nie.
Mnie kiedys stac bylo na wakacje co roku lub 2-3 razy w
  • Odpowiedz
@shaki24: powtarzasz neo liberalne głupoty o wspaniałych benefitach w UK. Jak jest tak super to zrób tam samo jak Twój sąsiad, życie na benefitach w UK to biedowanie! Sa ludzie którzy obniżyli swoje standardy tak nisko że im to nie przeszkadza ale w większości ludzie mają większe ambicje.

BTW jak mieszkasz w UK od 16 lat i Twój poziom życia jest jak sąsiada na benefitach, i nie stać Cię na wakacje
  • Odpowiedz
Mnie kiedys stac bylo na wakacje co roku lub 2-3 razy w roku liczac wypady do PL jego owszem no nie, ale po covidzie sie juz wyrownalo bo mnie tez juz nie stac. Ostatnie prawdziwe wakacje mialem w 2019, potem koszta zycia wywalily w kosmos, a place niestety nie.

UK to galopujacy socjalizm gdzie nawet nasi rodzice pamietajacy lata 70-te otwieraliby oczy ze zdziwienia. Tu spotkalem ludzi co odmawiaja przyjecia podwyzki bo
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: opisuję jak jest w rzeczywistości. Nie opłaca się zarabiać słabo czy nawet średnio w londynie i tyle.

Jeżeli uważasz, że sytuacja ekonomiczna w UK jest super i każdego wciąż stać na zwiedzanie świata przez pół roku po pół roku pracy to niestety nie. To już przeszłość.
  • Odpowiedz
@shaki24:

kolego pracujesz w UK 16 lat i nie dobiles do powiedzmy 3-3,5k£ na rękę miesięcznie?


@adamsowaanon: dorobiłem. Zarabiam więcej.

Pominąłeś clue przekazu. Bo tu nie chodziło by się ponapinać kto ile zarabia. Bogaty socjal w UK to nie tylko kilkaset funtów miesięcznie, ale też np. socjalna chata. A wynajem domu w mojej okolicy w Londynie to aktaulnie 2500 - 3000 GBP + opłaty (kolejne 500GBP) więc sobie przelicz czy
  • Odpowiedz
@shaki24: ale ja się nie napinam, w pompie mam kto ile zarabia, pracującym życzę żeby godnie zarabiali,ale dla mnie kasa nie jest sekretem,

no to jak zarabiasz ponad 3.5k £ czyli załóżmy 4k£ miesięcznie na rękę no to masz około 50k£ na rękę rocznie,
Dla Londynu to jest bardzo niska kasa,
Ale nikt nie każe tam mieszkać.

A w centralnej Anglii 50k to jest świetna kasa i nie rozumiem jak to
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: nie o to chodzi.
Chodzi o rozbuchany socjal i pomoc społeczną która w UK jest gigantyczna. Tu ludzie otrzymują domy warte na wolnym rynku kilkaset tys. GBP i w nich mieszkają przez dekady, podczas gdy ci którzy podejmą pracę albo wpieprzają się mortgage i stały koszt 2-3 albo już nawet 4k GBP miesięcznie, albo w wynajem i podobne kwoty schodzą im co miesiąc z konta.
Dlatego mnie absolutnie nie dziwi,
  • Odpowiedz
@shaki24: no to jest racja, z tymi domami które muszą być przydzielone councilowi i oddane ubogim
Też mnie to wkurzało.
Ale były już projekty kiedyś że ładowali całą patole w jedno miejsce councilowskie w okolicy lub bloki i nie kończyło się to dobrze dla nikogo.
Tak ten świat już wygląda,co można z tym zrobić?
Takie mają przepisy.

Ale ja mam inne nastawienie.
Ja jestem wdzięczny UK za to że mogę jako
  • Odpowiedz
Nie opłaca się zarabiać słabo czy nawet średnio w londynie i tyle.


@shaki24: to sie wyprowadz z Londynu, aby tam mozna bylo normlanie zyc to musisz zarabic z 80k.

w prowonaniu do i9nnych krajow w Europie jak Francja czy Niemcy to socjal w UK jest bardzo niski i biedny, poza tym co Cie obchodzi socjal jak sam go nie potrzebujesz. Tak poziom zycia spadl to zasluga neo liberalow pod postacia Torysow,
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: dodatkowo mnóstwo Anglików nie wie co to remortgage xdd, zmiana ubezpieczalni samochodu co rok, zmiana ubezpieczenia domu itd,
Więc się nie dziwię że im komfort spadł jak korporacje i banki ru**ją ich aż miło
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: wiedza finansowa jest tak samo niska w każdym kraju, ludzie nie potrafią. Zrobić własnego budżetu domowego, nie rozumieją jak można w łatwy sposób oszczędzić, jak zarobić, gdzie zainwestować itd. Z tego rodzi się frustracja jak u OPa.
  • Odpowiedz
@shaki24

A o tym jak UK i poziom życia spadły przez ostatnie 1.5 dekady mógłbym napisać książkę. Drugą o tym jak się anglikom żylo 20 czy 30 lat temu z opowieści kolegów z pracy. A trzecią o tym, że przeciętny anglik potrzebuje mieć minimym 2x tyle co polak, bo jest zwyczajnie finansowo niezaradny i nie umie liczyć. Bo nigdy nie musiał być finansowo zaradny i liczyć wydatków.


napisz, chocby tylko dla siebie,
  • Odpowiedz