Wpis z mikrobloga

Kiedyś wydawało mi się, że branża IT to niekończące się Eldorado, gdzie pracy jest pod dostatkiem, a warunki zatrudnienia stale się poprawiają. Ostatnio wydaje mi się, że jest inaczej. Rok temu, bez większego ostrzeżenia, zostałem zwolniony z poprzedniej pracy. Powód? Standardowy - redukcja etatów, wszyscy bez projektów polecieli.

Szukanie nowej pracy zajęło mi to pół roku - pół roku #!$%@? stresu, niepewności i dziesiątek odrzuconych aplikacji. Gdy w końcu udało mi się znaleźć coś nowego, realia okazały się zupełnie inne niż wcześniej. Zamiast pracy zdalnej, teraz muszę spędzać trzy dni w tygodniu w biurze. A pensja? Niższa o 15% od tej, którą miałem wcześniej.

#programowanie #pracait #pracbaza #programista15k
  • 21
  • Odpowiedz
@jedrek1212 w teorii ofert pracy nadal jest dużo, ale często mniej płatne i dużo trzeba do biura chodzić. Ja ostatnio miałam rozmowę z rekruterka (to ona mnie znalazła i przedstawiła ofertę) i wszystko pasowało, złożyłam CV po czym dostałam informację że nie spełniam wymogów do tej oferty XD lol
  • Odpowiedz
@jedrek1212: ty się ciesz że jeszcze nie przyjmują na potęgę ukraińców, rusków, białorusinów, zresztą jaka to stabilna praca? po pierwsze wypalenia - szybko dopada w jednej pracy, ale potem dochodzi nic innego jak zmiana pracy i gdy jesteś ogarnięty i jeszcze szukasz bezpośrednio w zagranicznej firmie i masz eng na c1 to złapiesz pracę, a jeśli jesteś kims szybko zastępywalnym to taki los czeka każdego, a szczególnie frontów.

Od pandemii się
  • Odpowiedz
@jedrek1212: Jesli ktoś ma pensje w PLN to to tez ma wpływ. Jeśli ktoś negocjował w kontraktorni stawkę w PLn pod jesienią 2022 to bardzo prawdopodobne że nie dostanie podwyzki od tamtego czasu a nawet może dostac obnizkę
zibizz1 - @jedrek1212: Jesli ktoś ma pensje w PLN to to tez ma wpływ. Jeśli ktoś nego...

źródło: kurs

Pobierz
  • Odpowiedz
@Davidozz to u mnie było inaczej bo napisała do mnie, ja odpisałam i mi pisemnie potwierdziła parę rzeczy co nie było w ofercie, gadałyśmy też przez telefon więc kontakt był ogólnie kilka dni, po czym jak złożyłam CV to mi napisała i zadzwoniła że moje CV nie spełnia wymogów oferty XD pytała czy znam angielski i mówiłam że tak choć nie mówię na codzień w pracy i mój poziom to B2 a
  • Odpowiedz
@jedrek1212: najwięcej od 2-3 lat ludzi się uczy fronta, teraz wchodzą na rynek, jak mi ostatnio nawet kolega mówił że w jego firmie gdzie jest zatrudniony, była rekrutacja 200 osób na jedno miejsce. Wszyscy front - i nie za gigantyczne pieniądze, na początku 3 miesiące próbnego, a potem o ile wiem to około 6 na rękę UOP.
  • Odpowiedz
@cyk21 ale po co dawać CV jeśli nie wiem o jakich pieniądzach mówimy albo o jakim modelu pracy? Równie dobrze mogłabym dać swoje dane osobowe każdemu na ulicy wg Twojego rozumowania. Składanie CV na oferty poniżej progu pieniężnego przy jakim bym chciała zmieniać pracę też jest bez sensu i jeśli nie ma tego w ofercie (a obecnie coraz częściej tego nie ma) to trzeba dopytać i ustalić w wiadomości pisemnej jaka stawka
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola

Nie wiem jak to dziala w polsce ale mam doswiadczenie z uk z pierwszej reki i przez linkdin-a przypieprzaja sie "agenci" hr, ktorzy chca zarobic commission za znalezienie pracownika wiec opowiadaja niestworzone historie zeby tylko wyludzic cv od jak najwiecej kandydatow i potem leca i ustawiaja interview czasami w zupelnie innym regionie niz sie szuka, czy typie biznesu w jakim ktos ma doswiadczenie albo w innych technologiach (takie kwiatki szybko wychodza
  • Odpowiedz