Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy! Chce wymienić antenę satelitarną, na antenę tv naziemnej. Chodzi o to, że tv praktycznie nie oglądam i nie widzę sensu w płaceniu jakiegoś abonamentu za korzystanie z TV satelitarnej, ale mimo wszystko warto mieć podłączone tv, żeby czasem jakiś mecz obejrzęc czy coś takiego.

Do sedna - na zewnątrz jest podłączona antena satelitarna dwoma kablami. W domu mam w gniazdku te dwa kable z anteny satelitarnej. Pytanie czy i jak można na tych samych kablach podłączyć antenę naziemna czy nie? Nic się na tym nie znam, googlowalem, ale nie mogę się w tym odnaleźć.

Już nie razi mi pomogliscie i wykop to jak do tej pory najbardziej skuteczne źródło wiedzy w takich sprawach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Płacę plusami i miłym słowem. Albo coś wymyślcie.

#kicochpyta #telewizory #elektronika
GrammarNazi - Mirki, pomocy! Chce wymienić antenę satelitarną, na antenę tv naziemnej...

źródło: temp_file7443421440148495026

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: powinno działać, impedancja przewodu powinna byc taka sama, mozliwe, ze nawet wtyczki nie bedziesz musial zmieniac ale sprawdz wczesniej jaka jest przy talerzu i jaka przy antenie ktora chcesz kupic
  • Odpowiedz
Dwa kable do anteny satelitarnej, do tv naziemnej jeden. Odpinam kabel z satelity i wszystko jedno który do anteny naziemnej podpiąć?


@GrammarNazi: tak, kabel to kabel chyba ze po drodze masz jeszcze jakies cuda podlaczone
  • Odpowiedz
Do sedna - na zewnątrz jest podłączona antena satelitarna dwoma kablami. W domu mam w gniazdku te dwa kable z anteny satelitarnej. Pytanie czy i jak można na tych samych kablach podłączyć antenę naziemna czy nie


@GrammarNazi: spokojnie da radę na tych samych przewodach. Od zewnątrz po prostu odłącz jeden z przewodów od konwertera i dokręć do anteny DVB-T (jak dobrą kupisz, to nawet będziesz miał na wyjściu z symetryzatora takie
  • Odpowiedz