Wpis z mikrobloga

  • 0
@nad__czlowiek: @Kaio92 @Xbzjahvakebdjza

korporacje próbują zyskać hajs na tym, że dużo osób, które potraciły prace mają nóż na gardle i zgodzą się na każde warunki, byleby zapłacić ratę pożyczki albo utrzymać rodzinę. To nie są (jeszcze) normalne stawki, na takie oferty nikt nie powinien aplikować xD
@zonley co najwyżej jakieś firmy tak robią a nie korporacje. Nie masz pojęcia jak działa korpo:

Korpo co roku ma dane o widełkach rynkowych na dane stanowisko, czyli każde stanowisko jest wyceniane.

I na podstawie tego mają widełki w jakich się zatrudnia

Jeżeli myślisz że prezes Orange po kilku zwolnieniach IT na rynku idzie do HR i mówi:

"Grażynka, obniżamy widełki dla IT!" , to jesteś w błędzie.

Widełki są zazwyczaj aktualizowane
@zonley:
Znam takie firmy...
To zawsze działa mniej więcej tak:

1. Hehe, damy połowę rynkowej stawki. Mam bootcampowców na twoje miejsce.
2. No dobra, to wezmę.
...
3. Pracowałem u was dwa miesiące, ale dostałem lepszą ofertę. Tutaj moje wypowiedzenie.
4. Pikaczu
...
...
6. Panie Preziesie mam pomysł. A może by tak spróbować znaleźć frajera za pół stawki...?
@zonley No niestety, idzie korekta jak ze wszystkim. To była kwestia czasu. W tych czasach zrobi się najbardziej popularny zawód, programistów na pęczki, jak kiedyś fryzjerek po zawodówkach. Gdyby było ich kilka na miasto to też zarabiały by po 10k
  • 0
@damianooo8: XD dobre

Jakby co pany to nie jest oferta, na ktora chcialem aplikowac, po prostu wyswietlilo mi sie w trakcie scrollowania :D

@Mac02 jesli ktos nie bedzie na tyle glupi i nie zgodzi sie na 3 miesieczny okres wypowiedzenia, to po chwili bedzie tak, jak opisal @krdewra

Ja i tak programuje bo to lubie, a że jest fajna kasa to tylko plus :D Jak mi sie znudzi to zaczne robic