Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaka posadzkę do wielkiej płyty polecacie?
Musiałem skuć, bo na 3m miałem 5cm spadku.
Zostawiam ten pilśniowy podkład i kładę na to folie.

Samopoziom to trochę drogo wyjdzie w porównaniu ze zwykla, a że mam 5x5m do zrobienia, to zwykłą cementową też sobie wyrównam na prowadnicach.
Jak jakimś kreiselem B20 to wyłożę to ujdzie?
Żeby zrobić to na rowno to pewnie jakieś 80-110 worków mi wyjdzie, więc raczej wylewek za 50pln odrzucam.

#budujzwykopem #remontujzwykopem

@Smarek37 wołam, bo na bank przerabiałeś temat.
  • 20
@WrocilemAleZInnymLoginem: ja bym się nie bawił w cementowe. Używałem ostatnio Kreisel 417 z castoramy i dobrze wyszło, za drugim razem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Podłogę miałem pomalowana czymś dziwnym i na zwykły grunt się nie przyczepiło podłoża. Za drugim razem dałem grunt kwarcowy i już bez problemu. Chociaż z drugiej strony, masz rację. Bo jeżeli założymy, że masz do wylania 5m2 na 5cm(wiem, że wszędzie nie będzie
@kaczan34: ja mam do wyłania 5x5. Ponad 25m2, więc przy tych wymiarach już wychodzi sporo cebulionow w porównaniu do worka za 14pln
100 worków po 44pln to 4400

@Smarek37 i tak dla pewności:
1. normalnie na folię to dawać? Poprzednia wylewka była wylana na jakąś czarną tekturę
2. Chciałem to podzielić na 4 kawałki(2,5x2,5) żeby nie lać całości na raz i sobie jakoś noszenie worków rozłożyć. Ewentualna dylatacja na środku pokoju
@WrocilemAleZInnymLoginem: lepiej byłoby wylać całą, ale rozumiem że spore wyzwanie. Jak to ma być pod panele to trudno podziel sobie. Tak wylej na folię, chyba że masz miejsce na styropian to daj choć w wielkiej płycie mało realne. Na taką powierzchnię weż lepiej jednak którąś z tych wylewek co napisałem. Będą bardziej chropowate, bo raczej z polerowaniem nie będziesz tego robił, ale są wytrzymalsze.
@Smarek37 jak byś rozłożył kantówki, co ile cm, żeby było stabilnie i równo?

Jak grubą płytę byś położył? Pióro wpust czy normalne?