Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 5
protip, moze komus sie przyda:

Jeśli użyjesz muzyki z licencją bezpłatną w filmie, który zarabia pieniądze (np. poprzez reklamy), film może zostać zdemonetyzowany. Dzieje się tak, ponieważ Upbeat może śledzić użycie swojej muzyki i może żądać usunięcia filmów, które naruszają warunki licencji.

Aby uniknąć demonetyzacji filmu, upewnij się, że masz odpowiednią licencję na używaną muzykę.

Oto kilka sposobów na sprawdzenie, czy muzyka jest objęta licencją komercyjną:

Sprawdź stronę internetową Upbeat: Na stronie
@lskx: Mordo, jak nie chcesz mieć takich problemów, to kup jak człowiek dostęp do najtańszej platformy typu artlist, envato czy czegoś w tym stylu i będziesz mógł z tą muzyką robić co chcesz. Niestety za mniej niż 150$ rocznie ciężko coś znaleźć, ale jak chcesz mieć monetyzację, to jest jedyne rozwiązanie.
Inna sprawa to opłacalność tego, ale jak myślisz na poważnie o wyjęciu jakiegoś hajsu z jutuby bożej, to bez tego
@lskx:

ponieważ Upbeat może śledzić użycie swojej muzyki i może żądać usunięcia filmów, które naruszają warunki licencji.

Nawet nie "może śledzić", tylko robi to automat na youtube i wyłapuje od razu przy wrzuceniu filmu. Czasem warn wyskakuje dopiero po jakimś czasie, bo algorytm kolejkuje sobie "podejrzane" filmy i po weryfikacji masz takie kwiatki.
Co więcej - niektóre platformy z muzyką (np. Extreememusic) zgłaszają Ci roszczenie nawet jak masz wykupiony u nich
@Miskagnoju: zmotowanie takiego materiału teź pochĺania czas i pieniądze. Moje filmiki np w ogóle nie zarabiają bo póki co mam za mało subskrybcji, ale sam z własnej kieszeni jestem na minusie bo płacę miesięczną subskrybcje za Adobe premiere pro, czy wykupiłem prawa do biblioteki audio artlist
I w pełni rozumiem @lskx
Choćby najmniejszy grosz dla niego czy @pelt za wkład własny, czas i napracowanko się należy
Moje filmiki np w ogóle nie zarabiają bo póki co mam za mało subskrybcji, ale sam z własnej kieszeni jestem na minusie bo płacę miesięczną subskrybcje za Adobe premiere pro

@Towarzysz_Sobaka: Czy akurat do twoich prostych vlogów jest ci potrzebny tak zaawansowany, płatny program do montażu? Zwłaszcza, że na tym nie zarabiasz i raczej przez długi czas nie będziesz zarabiać, żeby ci się te koszty zwróciły. Chyba, że używasz w nim
@Towarzysz_Sobaka: to jest twoje hobby i pierwszy raz słyszę, żeby przez posiadanie hobby NALEŻAŁA się komuś zapłata. Każdy wolny czas w takim razie zagospodarowany na nie zarabianiu pieniędzy jest „byciem na minusie”. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Śmieszy to, bo codziennie wykopki prują się, że kambożule nie pracują, tylko zbijają bąki i źe ich życie jest beznadziejne a wykopki hoho są lepsze, mają grubszy portfel i powodzi im
@pelt: @Miskagnoju uderzam się w pierś. Macie rację hobby choćby najgłupsze zawsze pochłania koszta. Zapomniał wół jak cielęciem był i w czasach gimnazjum/liceum wsadzał silnik od Simsona do Ramy rometa Ogara czy też do rometa 50 -T-1 zrobiłem porting cylindra, gaźnik od Simsona zaadaptowałem, tłumnie z Simsona włożyłem, sprężyny z MZ które wywaliłem bo siedział za wysoko względem stopki , zapłon na module elektronicznym. I stoi tak przepalany raz na kilka
Towarzysz_Sobaka - @pelt: @Miskagnoju uderzam się w pierś. Macie rację hobby choćby n...