Wpis z mikrobloga

#policja #niemcy #tuning #motoryzacja #kontrola #europa

Hej wszystkim, za jakiś czas planuję podróż po zachodniej części Europy i chciałbym uniknąć problemów. Posiadam auto które jest w dokładkach maxonta (Spliter, progi i dyfuzor) + moc podniesiona mapą z 355km na 420km (Audi S5 2019), po za tym nic innego nie było robione. Jak na to patrzy Niemiecka policja? Ostatnio obiło mi się o uszy, że podobno auto nie może posiadać żadnych dodatkowych progów, dokładek itp. Jak to się ma także z kontrolą policyjną? Widziałem nagranie (Pytanie ile w tym prawdy, ale z tego co ludzie pisali w komentarzach, to dużo) gdzie Niemiecka policja ropier** dla naszego rodaka nowiutką skodę bo podejrzewali, że typ ukrywa narkotyki w aucie przez to, ze jakaś zaślepka była źle wsadzona. Wszystko powyciągane: Osłony drzwi, tylna kanapa, konsola itp. I podobno tak go zostawili. Jeśli to prawda, to po prostu odpuszczę se tą dzicz i zwiedzę wszystko tylko nie DE.
  • 4
@ElementalX7: chłopak mojej koleżanki mieszkający w DE mial bmke z dodatkami maxtona. Ogólnie nieźle porobiona. Polizei któregoś razu się do niego #!$%@?. Zabrali auto. Stało kilka miesięcy na placu, za nim sprawa w sądzie się skończyła i chłop odzyskał auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio obiło mi się o uszy, że podobno auto nie może posiadać żadnych dodatkowych progów, dokładek itp.


@ElementalX7: niemcy podchodzą do tego bardzo restrykcyjnie. możesz mieć dokładki, ale na wszystko musisz mieć tuv. jeżeli go nie ma to częsty przypadek, dużo wpisów jest o tym na grupach lawetowych na fb: polizei bierze auto na parking, sprawa do sądu, a wszystkie koszty pokrywasz ty.