Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób które mają ike obligacje. Reinwestował ktoś z Was środki z obligacji po ich zerwaniu w inne obligacje? Mam w Edo trochę $$ ale niedługo zaindeksuje mi się to pewnie niższym procentem niż nowe emisje. Dostałem info na infolinii ze mogę złożyć dyspozycję zamiany obecnych obligacji na nowe ale BEZ płacenia tej kary za zerwanie no i bez podatku belki. Z automatu się to reinwestuje w nowe obligacje tak jak dam w dyspozycji. Brzmi to bardzo dobrze, zastanawiam się czy nie ma tu haczyków albo o czymś nie wiem?

Bo w zwykłych obligacjach się je zrywa płaci się karę np 2zl za sztukę i można kupić nowe. Wychodzi na to że w ike obligacje tych kar nie ma jeśli złożę dyspozycję zakupu nowych? Odsetek też się nie traci bo są naliczane codziennie

#obligacje #oszczedzanie #ike #finanse #nbp #pkobp
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu z Obligacjami Skarbowymi:
- mailowo: obligacje.skarbowe@inteligo.pl,
- pod numerami telefonów: 801 310 210 lub +48 81 535 66 55 – infolinia czynna w dni robocze w godzinach 8:00-17:00,
- poprzez formularz na stronie Obligacji Skarbowych – zakładka Kontakt.
  • Odpowiedz
@niemodnie: Na pewo Ci nie namieszali? Zamiana jest możliwa tylko dla obligacji których upływa termin wykupu. Opłaty za przedterminowy wykup, nie pobiera się tylko w przypadku wypłaty transferowej (po uzyskaniu wieku emerytalnego, spełnieniu warunków i zakończeniu oszczędzania)
  • Odpowiedz
  • 0
@WorldsKindestStalker: w punkt, dzwoniłem drugi raz do pko bp obligacje i inna osoba powiedziała to samo, tzn w moim przypadku zrywam Edo przed czasem 2zzl/szt kara i brak belki bo środki zostają w Edo a dyspozycja kupna nowych tylko w oddziale
  • Odpowiedz