Wpis z mikrobloga

Największe MITY na temat Paryża, które są rozpisywane m.in na wykop.

Właśnie wróciliśmy z Paryża - Trip 3 dniowy.

Jeżeli ktoś przed wyjazdem ma obawy i myśli że na miejscu zastanie:

- Grupy czarnoskórych uchodźców,
- Biegające i skaczące szczury,
- Wysypiska śmieci na ulicach,
- Kolejki na godziny do najważniejszych punktów

To mocno się zdziwi jak będzie na miejscu.

Nic co powyżej wymienione w Paryżu nie występuje i mogę śmiało polecić wyjazd.

- Komunikacja miejsca na wysokim poziomie. Metro, autobusy, RER, transfer z lotniska
- Jedzenie niczego nie brakuje, bardzo duża różnorodność i wysoka kultura obsługi.

Uważam że wysokie ceny ale to również stolica. Duża niechęć do korzystania z języka EN.

Polecam wyjazd ale dopiero po Igrzyskach. Wrzesień, Październik. Obecnie zaczynają przygotowania i w wielu turystycznych miejscach budowanie aren sportowych.

Więcej informacji publikujemy https://wyskocznawakacje.com/francja/

#paryz #francja #podroze #podrozujzwykopem
  • 20
  • Odpowiedz
Jedzenie niczego nie brakuje, bardzo duża różnorodność i wysoka kultura obsługi.


@WyskoczNaWakacje: Zgadzam się ze wszystkim poza przytoczonym punktem, W Paryżu nie ma co jeść, albo kosztuje to tyle..., że nie ma co jeść :)

Dodatkowo należy doprecyzować punkt o godzinnych kolejkach. Takich nie oczywiście nie ma. Są takie na 45 min ;)
  • Odpowiedz
@krdewra: ceny zawsze będą trudnym tematem. Dla jednego tanio dla drugiego drogo. Ja mam np. zasadę że nie jem posiłków w największych miejscach turstycznych. Uważam że w takich miejsach jest drogo i nie przykładają się. Czy to w PL na głównych rynkach czy za granicą zawsze to omijam.

Kolejki to kwestia logistyki. Np. Wersal wejście zarezerowane na 9.00 więc faktycznie byliśmy 30 min przed otwarciem i czekaliśmy. Rezerwacje online biletów na
  • Odpowiedz
@WyskoczNaWakacje gościu, z 15 lat temu byłem i już wtedy Murzyni wciskali swój syf turystom, a jeden z nich zapierdzielil jednej osobie aparat fotograficzny. XD

Wykopki często wyolbrzymiają i to fakt, ale nie udawaj, że w Paryżu ten problem nie istnieje.
  • Odpowiedz
@Krupier: Ja nie mówię że czarnoskórych nie ma. Oczywiście że są i sprzedaje swoje wieżyczki. Ale nie jest to na zasadzie jakiegoś nachalnego zaczepiania i wciskają. Na pewno są mniej uciążliwi niż naganiczne na rynku w Poznaniu na drinki.

Nie ma widocznych uchodźców w grupach jak pokazują to PL media
  • Odpowiedz
- Grupy czarnoskórych uchodźców,

- Biegające i skaczące szczury,

- Wysypiska śmieci na ulicach,

- Kolejki na godziny do najważniejszych punktów


@WyskoczNaWakacje:
Półtora roku temu wszystko to widziałem w Paryżu, ale i tak warto pojechać i ignorować, a skupić się na atrakcjach

Duża niechęć do korzystania z języka EN.


@WyskoczNaWakacje: Tego za to nie zauważyłem.
  • Odpowiedz
@WyskoczNaWakacje: pobieżnie zobaczyłem stronkę, uff nie ma filmów z wykręconymi ryjami to na plus.
W sumie to wszędzie, gdzie jedziesz masz różowe okulary. Ja w Porto widziałem masę ćpunów i żebraków do tego dużo pustostanów, Ty nie. W Paryżu szczególnie wieczorem masę murzynów w grupach, do tego jeszcze odchodziła dealerka, rozum podpowiada nie kręć się tam, bo nic z tego dobrego nie wyjdzie. O Neapolu, który bardzo lubię też piszesz w
  • Odpowiedz
@ramirezvaca: bardzo dziękuje za merytoryczną opinię z którą się zgadzam. W swoich podróżach staram się zachować odpowiedzialnie. Nie szukam nigdy dodatkowych wrażeń a o 22 zazwyczaj melduje się w pokoju. Duża aktywność od rana. Samochód często wypożyczam ponieważ lubię sprawnie się poruszać żeby wykorzystać wyjazd i zobaczyć jak najwięcej a nie koniecznie najdokładniej. Z SEO zgadzam się ponieważ zależy mi na ruchu organicznym aby monetyzować ruch na kolejne podróże.
  • Odpowiedz
@WyskoczNaWakacje właśnie wróciłem i powiem Ci, że zgadzam się z Tobą w 100%. Czytałem trochę w necie opini ludzi i nie powiem, byłem trochę wydygany ale to co tam zastałem to zupełnie co innego niż piszą w necie.
1. Bezdomnych przez 2 dni spotkałem może 10..
2. Nie napotkałem żadnej grupy czarnoskórych nagabywaczy (a chodziłem też po Paryżu o 24-1 w nocy)
3. Przez cały pobyt widziałem wiecej Azjatów niż czarnych.
4.
  • Odpowiedz
@zielinski998: fajnie że wróciłem z odp. do tego tematu ! Obecnie z ciekawości czytałem dlaczego jest tak bezpieczenie. I nie wiem ile w tym prawdy ale jest wyludnienie bezdomnych mocno za miasto. Mimo wszystko nam się również podobano !
  • Odpowiedz