Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #niepopularnaopinia #takaprawda
Nic mnie tak nie bawi jak określenie "kto miał kupić mieszkanie ten już kupił" kompletnie pomijając fakt, że w każdym roku wchodzi pula ludzi (pewnie dobre 100-200k) którzy dochodzą do etapu w swoim życiu gdzie są gotowi na zakup czegoś własnego np. po ślubie (w 2022 roku zawarto ponad 155 tysięcy małżeństw)

Także jeśli wejdzie kolejna wersja kredytu to będzie podobny run, a może i nawet większy przez to, część ludzi zobaczyła, że #bk2procent miał być na lata a trwał niecałe pół roku więc im szybciej sprawę się załatwi tym lepiej.
niewiemjakiwybrac - #nieruchomosci #niepopularnaopinia #takaprawda
Nic mnie tak nie b...

źródło: f-57736-zakup-mieszkania-skad-wziac-srodki-finansowe

Pobierz
  • 8
@mickpl: No kurczy kurczy, umierają emeryci, ale często jeszcze jedno z małżonków zostaje, jest masa rozwodów więc gospodarstwa się rozdzielają i już trzeba więcej mieszkań, nie wspominając o masie singli w tych czasach.
@niewiemjakiwybrac raz wybudowane mieszkanie pracuje dziesiątki jak nie setki lat. Te same 300k osób dziesięć lat temu miały w osiedle bardziej #!$%@?. A za rok kolejne tym razem juz 130k małżeństw (bo ludzi jest coraz mniej) bedzie wybierało z tego co jest dzisiaj plus 200k nowych mieszkań
@niewiemjakiwybrac

Mówisz że w krajach gdzie buduje się dużo mniej niż u nas bezdomne małżeństwa piętrzą się na dworcach?

Myślę że trochę skrótowo zarzuciłs "kto miał kupić to kupil" - trzeba dodać ktoś miał PIENIADZE i chciał kupić - to kupił.

Żeby popyt był rozważany jako realny za potrzebą muszą jeszcze stac możliwości. W tym kraju jest popyt na lekko licząc 10mln nowych samochodów - no niestety, realia pokazują że prywatni kupcy
@mickpl: I niby co z tą populacją? Nagle z miesiąca na miesiąc rynek się jorgnie, że przez następne dziesięciolecia będzie się zmniejszać? Chłopie, rynek takie rzeczy od dawna dyskontuje, także to że natura próżni nie znosi i jeśli tylko gospodarka będzie się miała jako-tako to chętni na kwadraty się pojawią z miejsc, których byś się nigdy nie spodziewał.