Wpis z mikrobloga

Czy kabel hdmi może znacząco pogarszać jakość grafiki w gierkach? Mam laptopa z matrycą 1440p i na nim wszystko wygląda dobrze. Podłączyłem monitor zewnętrzny LG 24MP59G-P czyli full hd kablem jakimś starym z Biedronki XD i grafika wygląda - przepraszam za wyrażenie - jak sraka. Dosłownie jakbym grał na ps3. Sam monitor chyba jest ok, bo kiedyś grałem na nim na ps4 pro i grafa wyglądała normalnie, ale używałem innego kabla.

#laptopy #pcmasterrace #komputery
  • 4
@bartek-kowalski-12: to znaczy? W ustawieniach ekranu ustawiłem rozdzielczość full hd dla tego monitora, w grze też rozdziałkę zmieniłem na właściwą (nawet dla pewności odpaliłem w 1440, bez zmian). Monitor obsługuje karta dedykowana, czyli rtx 3060
@lysyzlombardu: Myślę, że tu nie ma nic dziwnego i to nie jest wina kabla. Monitor w laptopie masz na pewno mniejszy, niż ten monitor zewnętrzny i do tego rozdzielczość lepszą w tym mniejszym monitorze. Porównując obraz przy tej samej rozdzielczości, ale na różnych wielkościach ekranów, obraz będzie "ładniejszy" na mniejszych ekranach (taka sama ilość pikseli ale czym większy ekran, tym obraz będzie gorzej wyglądał). A u Ciebie jeszcze dochodzi różnica w