Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Murki mam bana na swoim koncie i czekam az zejdzie. Pytałem na elektrodzie, ale tam januszom wąsy sie przetapiają, że ktoś zrobi w domu coś samemu bez fachowca. A nie daj boze fachowca bez faktury to wtedy oszust a nie fachowiec i na pewno dobrze tego nie wykona.
Ale do rzeczy. Muszę przerobić kotłownie i szukam w miarę dobrej i budżetowej zaciskarki do rur z nierdzewki oraz pex. Wyjścia z pieca są z nierdzewki natomiast piony już idą pexem stąd dwa rodzaje. Kupię jakąś prase powiedzmy do 700zł która posłuży amatorsko? Nie chce wypożyczać bo znając mnie to znów cos wymysle a kotłownia już była dwa razy przerabiana i wiecznie nie jest po mojemu bo hydraulicy mieli swoją wizje.

#hydraulika #remontujzwykopem



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: co do pexów to nożycowy energotytan bo w miarę wygodny. I tu nie ma znaczenia, że to nie sprzęt za miliony bo wszystkie zaciskają tak samo, tylko te za kilka tysi to poprostu elektryczne i łatwiejsze w podejściu w trudnych miejscach.
@mirko_anonim: najtańsza używana prase znajdziesz bliżej 1500zl do tego musisz mieć jeszcze szczeki, jedna szczęka taniej niż 250zl nie kupisz a potrzebujesz co najmniej dwóch jeśli masz jeden rozmiar na nierdzewce i jeden na pięcie :) jak więcej to więcej szczęk :)
Więc ja polecę ci wypożyczyć tylko trzeba sprawdzić jakie szczęki możesz wypożyczyć do PEX(przeważnie U lub TH) i kupić kształtki pod ten system :) tak samo z nierdzewką, tylko
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Smarek37 a powiedz mi mordko co wtedy ze stalą? To ta stal cienkościenna do zaciskania. Hydraulik jak był to miał zaciskarke elektryczną to kamienie brał z tej samej skrzynki co odkładał po pexie. Nie wiem, to te same kamienie wtedy?


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
@mirko_anonim: nie kamienie nie są te same. No to jest ta druga przewaga profesjonalnej zaciskarki, że można sobie szczęki pod inne systemy zakładać, tyle że to kosztuje niestety i do jednorazowej roboty zakup takiego sprzętu jest bez sensu. Zresztą same szczęki są droższe niż zwykła ręczna zaciskarka.
@mirko_anonim: tylko ty pewnie chcesz kupić tani sprzęt z zestawem kamieni i do pexa i do stali w komplecie. Czyli pozostaje ci raczej taka praska hydrauliczna. Nie jest to zbyt wygodny sprzęt do roboty. Mam, ale praktycznie używam tylko jak nie mogę gdzieś podejść tą nożycową. Ogólnie stalówek nie robię.