Wpis z mikrobloga

Chciałem wymienić sobie klocki z tyłu.
Stwierdziłem że sie nie będę szarpał z tłoczkiem bo nijak nie chciał drgnąć i się wcisnąć a narzędzia dedykowanego nie miałem.
No to poskładałem i dokręciłem kalamitkę tak że wyszła #!$%@? razem z gwintem.
Rezultat jest taki że teraz musze kupić zacisk i zapłacić za naprawę.
#mechanikasamochodowa
Foxbat - Chciałem wymienić sobie klocki z tyłu. 
Stwierdziłem że sie nie będę szarpał...

źródło: retard

Pobierz
  • 15
kalamitki


@Fanaticz: rzeczywiście chyba chodzi o odpowietrznik. A ruszałem bo s przodu poszło łatwo i myślałem że tak samo będzie z tyłu. A tu taki chu) jak słonia nos.
@Foxbat w sumie nic nie zrozumiałem ,ale wniosek z tego płynie jasny. Czasem nie warto się chwytać za robienie rzeczy przy aucie. Ja jestem nawet tak lewy ,że uszkodziłem wiązkę przy wymianie żarówki ( _) chociaż teraz już to umiem zrobić ale trzeba było potem biegać po elektrykach. Swoją drogą przy hamulcach zawsze jak mi mechanik robił to coś było #!$%@? i jeździłem po 2-3 razy.( ͡~ ͜
Chciałem wymienić sobie klocki z tyłu.

Stwierdziłem że sie nie będę szarpał z tłoczkiem bo nijak nie chciał drgnąć i się wcisnąć a narzędzia dedykowanego nie miałem


@Foxbat: A nie masz ręcznego realizowanego na tłoczku (a nie osobnym bębnie wewnątrz tarcz)? Bo jak tak to tłoczek trzeba pokręcać i wciskać jednocześnie aby wchodził i idzie zrobić to ostrożnie żabką.
@Foxbat: kup sobie ten zestaw do wkręcania tłoczków. Z 50zł na allegro kosztuje i będziesz miał do końca życia. Za wymianę klocków to ze 150 teraz pewnie liczą więc szybko się zwróci. Zawsze możesz wyjąć zacisk. Rozwiercić i nagwintować.
@Foxbat: bo się po pierwsze go nie odkręca, a po drugie trzeba go jednocześnie wkręcać i wciskać. Należy też odkręcić korek ze zbiorniczka płynu. Kto ci powiedział, że trzeba odpowietrznik ruszać?