Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem w trakcie podłączania wideorejestratora z 70mai kit up02. Podłączyłem czerwony Battery+ do pustego bezpiecznika oznaczonego jako Dźwignia zmiany biegów skrzyni automatycznej (stałe zasilanie) i włożyłem do Bypassa jeden bezpiecznik 5A czyli taki jaki powinien być domyślnie dla tego bezpiecznika. Żółty ACC podłączyłem do pustego bezpiecznika oznaczonego jako Kamera przednia; Radar z zasilaniem tylko po zapłonie. z jednym bezpiecznikiem w bypassie 5A. Czarny oczywiście do śruby w skrzynce bezpieczników. W tej konfiguracji kamerka była włączona bez zapłonu.

No i mam mały problem. Chciałbym żeby kamerka działała tylko na zapłonie, nie potrzebuję trybu parkingowego. Kierując się logiką XD odłączyłem żółty, a czerwony podłączyłem do bezpiecznika z zasilaniem tylko na zapłonie. No i po przekręceniu kluczyka nie działa. Wychodzi na to, że czegoś nie rozumiem. W jaki sposób powinienem podłączyć przewody do bezpieczników, żeby działało tylko na zapłonie?

#wideorejestrator #70mai #samochody #mechanikasamochodowa #elektromechanika #elektryka
flookir - Mirki, jestem w trakcie podłączania wideorejestratora z 70mai kit up02. Pod...

źródło: a2a0-a90e-4d04-b1f9-67d11f0437b7_large

Pobierz
  • 8
  • 0
@assninja: W jakimś sensie podłączyć oba? Miałem podpięte oba i działało cały czas, zależy mi aby działało tylko na zapłonie

To manual, bezpiecznik do skrzyni automatycznej więc myślałem, że nie ma problemu
@flookir: podłącz i żółty i czerwony do bezpiecznika z zapłonu, Połącz te dwa kable ze sobą

To manual, bezpiecznik do skrzyni automatycznej więc myślałem, że nie ma problemu


a w tym sensie to chyba ok :D
  • 0
@jestem_legenda: podłączyłem testowo kamerkę 70mai, który ma funkcję trybu parkingowego, wyłączyłem go w ustawieniach i zostawiłem w samochodzie. Czy możesz napisać jak to właściwie powinno działać? Od 20 minut auto stoi zamknięte i widzę, że kamera ciągle jest włączona i nagrywa.
ka. Żółty ACC podłączyłem do pustego bezpiecznika oznaczonego jako Kamera przednia; Radar z zasilaniem tylko po zapłonie. z jednym b


@flookir: kurna mam identyczny problem i zastanawiam sie jak to podlaczyc bo nie chce tego trybu parkingowego. Omnibusy zrobiły odciecie nagrywania przy 11,4V xD
  • 1
@Pieskor: mi się udało podłączając po prostu żółty przez bypass do jednego bezpiecznika z zasilaniem tylko na zapłonie i oddzielnie czerwony również do bezpiecznika tylko z zapłonem. Tak jak wyżej assninja pisał, jeśli połączysz czerwony i żółty razem do jednego bypassa i wepniesz go do zasilania z zapłonem to zadziała w ten sam sposób