Wpis z mikrobloga

@looolbeka: stary te osłony łożyska to są przydatne aby smaru tyle nie traciły gdy są osadzone w sporych przestrzeniach suchych typu guwka ramy itp.natomiast gdy chodzą ciągle w smarze lub oleju (np. smarowane kalemitkami) to je ściągam. Uszkodzenie minimalne osłony nie pływa negatywnie na działanie łożyska.
  • Odpowiedz
@looolbeka mam nadzieje ze wbijałeś nasadką po zewnętrzej bieżni.
dla ułatwienia trzeba było włożyć łożysko do zamrażarki a miejsce włożenia lekko podgrzać
  • Odpowiedz
  • 0
@Alter_Konto: tak chyba zrobie, najwyzej zmienie jak by byly jakies oznaki, byle nie w trasiec:)

@mpetrumnigrum taa, ja to wiem, ale zawsze srodek tez mogl dostac delikatnie

@newton82 tak, a lozysko swiezo kupione wiec nie bylo na to czasu, wchodzilo bez problemu ale najwieksza nasadke jaka mam to 32 i musialem bic raz lewo raz prawo, wieksza nasadka jakby sie dobrze zaparlo do okoła to by po kilku uderzeniach weszlo do
  • Odpowiedz
@looolbeka: generalnie to nie problem, jeśli osłona jest gumowa to się najwyżej wytrze, albo wróci do tego jak była i tyle, powinna być nadal szczelna, chyba że chodzi w jakimś brudzie to lepiej kup nowe, jesli osłona jest metalowa to ryzyko, że opiłki mogą niszczyć bieżnie, ale też bez przesady wytra się ile się wytrą i tyle.
Z MROZENIEM Łożyska i nagrzewaniem karteru to dobra metoda i nie niszczysz gniazda, ale
  • Odpowiedz