Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na Dunie 2, film rewelacyjny pod względem audiowizualnym, ma pewne wady, ale i tak polecam, dawno nie było tak dobrego filmu.
Niemniej, mam kilka uwag odnośnie samego IMAXa, tak jak w wielu miejscach zdarzają się opinie o zbyt dużej głośności, tak sam je podzielam, wychodzi się z kina lekko oszołomionym, prawie jak z koncertu rockowego. Niemniej, efekty dźwiękowe robią fenomenalną robotę, fotel się trzęsie od basów, eksplozje czuć na klatce piersiowej.
Niestety, sama sala IMAX jest wg mnie zbyt mała, siedzi się zbyt blisko, przez co wzrok się męczy ciągłym wędrowaniem po ekranie (siedziałem mniej więcej w 2/3 odległości od ekranu). Na plus w wersji IMAX są proporcje obrazu, po prostu widać więcej i mamy większą immersje. Na minus jeszcze fotele, które są niemożebnie niewygodne, przynajmniej w Poznaniu.
Nie wiem czy to tylko moja obserwacja ale obraz w IMAXie jak i innych kinach jest lekko rozmazany (smuży) podczas ruchu, jest to mocno denerwujące w intensywnych scenach akcji. Pod względem jakości obrazu lepiej ogląda mi się filmy na TV w domu, obraz jest ostrzejszy, wyraźniejszy, nie smuży, choć przydałby się większy ekran, a największa wada to brak tak rozbudowanego nagłośnienia.
Cz te kina mają tak kiepskie projektory czy o co chodzi?
#imax #dune #dune2 #diuna #diuna2 #kino
  • 5
  • Odpowiedz
Byłem w Katowicach i o ile głośność mi nie przeszkadzała (a nie jestem fanem głośnych dźwięków czy muzyki) bo mam wrażenie że Villeneuve podobnie jak Nolan w openhaimer bardzo dobrze gra dźwiękiem i ogólny poziom głośności jest ok a jedynie rzeczy które logicznie powinny być głośne faktycznie takie są (np eksplozje). Za to moim zdaniem osoba projektująca kino nie jest najlepsza z geometrii 1/3 foteli totalnie nie nadaje się do oglądania bo
  • Odpowiedz
@enzomatrix: Wrocław, potwierdzam dokładnie te same spostrzeżenia, nawet powiedziałem, że czuję się jak po koncercie. Ale no jak ciała spadały z góry to można było podskoczyć, robiło to niesamowitą robotę.
  • Odpowiedz
  • 0
@jamajskikanion: Ogólnie, tam gdzie siedziałem, żeby mieć wzrok skierowany na środek ekranu musiałem mięć lekko podniesioną głowę. Nie wyobrażam sobie siedzieć bliżej ekranu, tym bardziej przy tak długim filmie, szyja i kark do rehabilitacji...
  • Odpowiedz