Wpis z mikrobloga

#bieganie 2 tygodnie biegania w nowych butach i nabawiłem się kontuzji w postaci bólu po wewnętrznej stronie piszczela. Prawdopodobnie tzw. shin splints. Buty Saucony Triumph 20. Mogłem odsyłać od razu, bo od początku jakoś miałem dziwne uczucie, że wewnętrzna część pięty bardziej naciska na but. Zakładałem, że mam stopę neutralną, bo nigdy nawet nie zwracałem na to uwagi podczas wyboru obuwia i było dobrze. Dodam, że kiedyś biegałem dużo więcej, ale nigdy nie bolało w tej części nogi
  • 8
@cppguy: Niby czemu (jeśli to nie sarkazm)? Biegać zacząłem jakoś 6 lat temu, i od tego czasu z 4 razy miałem własnie "shin splitsy", w sensie nie że w jednym roku, ale w większych odstępach od siebie. Ale za każdym razem po 2-3 tygodnaich całkowitej przerwy od biegania to mijało i normalnie wracałem do biegania.
@neufrin: A jak z wagą u Ciebie? Jak miałem kiedyś sporą nadwagę, to shin splitsy występowały u mnie nawet przy szybszym chodzeniu. Obecnie po redukcji od 2 lat tylko raz wystąpiły u mnie, i to na własne życzenie jak sobie postanowiłem przez dwa tygodnie że będę biegał dzień w dzień, i zwyczajnie przeciążyłem nogi po tygodniu.
@bary94pl waga piórkowa 70kg. 2 lata z rzędu miałem Shin splints. W tym roku jak się tylko znaczyły pojawiać pierwsze objawy to się nie dałem i zacząłem ćwiczenia na to. Póki co jest git, a robię największy kilometraż tygodniowy w "karierze"
@miedzynamiklockarzami: robiłem #!$%@? muje dzikie węże, wzmacniania różne, stretchingi, wizytę u fizjo zaliczyłem a pomógł mi ten jeden prosty stretching ze zginaniem kolana do środka:

https://m.youtube.com/watch?v=4jgiiC_eYcY

Nie wiem jak u ciebie, ale jeśli to po zmianie buta, to przyczyna może być inna, nagraj siebie czy np. nie pronujesz w tym nowym bucie albo w inny sposób nie powoduje patologii podczas lądowania. Mój shin splints najwyraźniej był spowodowany tym, że miałem napięty