Wpis z mikrobloga

Dlaczego młodzi ludzie czują się starzy?

1. Brak nadziei na lepszą przyszłość (coraz droższe mieszkania, widmo wojny, skumulowana inflacja przez ostatnie lata, kryzys demograficzny, kryzys zdrowia psychicznego, kryzys rodziny i związków, chora polityka klimatyczna ue).
2. Mniejsza aktywność fizyczna niż poprzednich pokoleń przekłada się na gorsze samopoczucie i szybszą utratę sprawności, co się kojarzy ze starością.
3. Przeładowanie negatywnymi informacjami z internetu.
4. Ogólnie przez wiele lat jakość życia się poprawiała, było poczucie, że świat idzie ku lepszemu, coraz lepsze perspektywy. Pandemia i lockdownowy zamordyzm odwróciły ten trend. Coraz mniej wolności, coraz więcej problemów, brak szansy na tanie mieszkania w miejscu gdzie młody człowiek mógłby się rozwijać (czyli tylko większe miasta). Tindery zniszczyły rynek matrymonialny, liczy się przede wszystkim wygląd, status i pieniądze.
Najgorsze dla człowieka jest gdy sytuacja zmienia się na gorsze, bo człowiek widzi zmianę względem tego co znał. Nawet jeśli "obiektywnie" jest lepiej niż w latach 90, to wtedy przynajmniej była nadzieja na poprawę, były perspektywy wzrostu, który faktycznie nastąpił i poprawiła się jakość życia. Teraz odwrotnie - dobrze już było. Demografia oznacza głodowe emerytury dla dzisiejszych 30-latków, nawet 40-latków, o 20-latkach nie wspominając. Europejski zielony ład oznacza ogromne wydatki, żeby zadowolić bandę oszołomów, którym wydaje się, że ograniczenie z tych 7% unijnej emisji CO2 cokolwiek zastopuje zmiany klimatu... absurd. To się odbije na finansach każdego Polaka. Droga energia, droga żywność, drogie mieszkania, drogie samochody. Co z tego, że zarobki coś tam rosną, jak ceny podstawowych dóbr rosną znacznie szybciej.

#przemyslenia #nieweimjakotagowac #psychologia #przegryw
snorli12 - Dlaczego młodzi ludzie czują się starzy?

1. Brak nadziei na lepszą przysz...

źródło: gf-Grkk-jSaz-fXfy_jak-zmienia-sie-psychika-na-starosc-1920x1080-nocrop

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

7% unijnej emisji CO2 cokolwiek zastopuje zmiany klimatu


@snorli12: bo oni chyba chcą żeby pokazać światu że da się to zrobić, oczywiście świat jak to świat będzie miał d dupie biednych którymi się staniemy.
  • Odpowiedz
@snorli12: Aż dałem plusa! Najgorsze jest to, że boomery próbują wmawiać dzisiejszym młodym że jest inaczej, że trzeba się non-stop uczyć i podejmować wyzwania, co tylko świadczy o ich odklejeniu. Nie wspomnę już też o tym że konflikt pokoleń coraz bardziej będzie się nasilał z tego powodu.
  • Odpowiedz
@snorli12: Najlepszy rok to był 2019, potem przepaść i z dnia na dzień coraz gorzej. I każdy ci to powie niezależnie od tego czy ma 20 czy 50 lat. Ciekawe czy ta lawina złych emocji w ciągu najbliższych lat się zatrzyma czy ciagle będziemy żyli w strachu o przyszłość.
  • Odpowiedz
@NevermindStudios: od ilu lat wg ciebie to boomer? Mam 35 lat i już straciłem motywacje do wszystkiego. Człowiek pracuje po 10h dziennie i nic z tej pracy konkretnego nie ma. Już od kilku lat wypadłem z tego pociągu że praca można coś osiągnąć. Wolałbym proste życie, a nie ciągłą gonitwę za rzeczami na które nie jestem w stanie w sensownym czasie odłożyć
  • Odpowiedz
od ilu lat wg ciebie to boomer?

Chodziło mi o starsze pokolenia zwłaszcza te dobrze pamiętające okres PRL dlatego nie podałem wieku. Od razu dodam że też skoda strzępić ryja na takich ludzi. Z nimi nie da się dogadać.
  • Odpowiedz