Wpis z mikrobloga

W końcu znalazł się polityk który to rozumie. Co prawda późno ale lepiej późno niż wcale.

Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-donald-tusk-wiekszosci-kobiet-w-polsce-nie-chodzi-o-kompromi,nId,7378163

Aż chciałoby się napisać, że może zrozumienie tego tematu przychodzi wraz z wiekiem albo kiedy rodzą się dzieci czy wnuki ale niestety w naszym piekiełku i tak się nie dzieje.

Tym bardziej szanuje. Bo dojść do pewnych wniosków bez zbędnych emocji to trzeba umieć.

#aborcja #polityka #koalicja15x
Sin- - W końcu znalazł się polityk który to rozumie. Co prawda późno ale lepiej późno...

źródło: IMG_4634

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Sin-: Mam nadzieję, że mężczyzna jeżeli nie będzie chciał dziecka i będzie za usunięciem płodu, a kobieta na usuniecie się nie zgodzi, to nie będzie musiał płacić alimentów na to dziecko. Bo to decyzja kobiety, a nie mężczyzny.
W końcu w odwrotnej sytuacji, mężczyzna nie ma nic do gadania.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@arais_siara: Nie jestem za karaniem mężczyzn alimentami pod warunkiem, że rzeczywiście tego dziecka nie chcieli. Ale ten temat nie może być wymówką do tego, że kobiety mają mieć takie a nie inne prawo aborcyjne.
Bo bardzo często podajecie ten argument i nic z tym nie robicie. A jak kobiety chcą coś zrobić to jest głupi uśmieszek z drugiej strony. Tak się bawić nie będziemy. Tutaj potrzeba dojrzałości.

@daretti877 bardzo rzadko usuwam
  • Odpowiedz
@Sin-:

to jest kwestia tego czy człowiek, w tym wypadkku polska kobieta może o sobie decydować, czy o jej losach będzie decydować ktoś inny


To nie jest zrozumienie tematu, to jest dalsze populistyczne manipulowanie ludźmi w celu zbijania kapitału politycznego i obrażanie jakiejkolwiek inteligencji.
Gdyby dowolny człowiek, kobieta lub mężczyzna miał prawo decydowania o swoim ciele to mógłby chociażby sprzedać nerkę, a tego robić jak wiemy nie można, więc żaden człowiek
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@Hissis: O czym Ty człowieku piszesz. To zapraszam w takim razie nie korzystać z NFZ i się nie leczyć. Pamiętaj o tym gdy Ci rzeczona nerka wysiądzie.
  • Odpowiedz
@Sin-: Od ponad 10 lat nie korzystam z NFZ i się nie leczę, w dodatku przez większość swojego życia spożywałem regularnie bardzo dużo alkoholu i od paru lat regularnie zażywam narkotyki, w dalszym ciągu myślisz, że potencjalna wizja uszkodzenia nerki wywołuje u mnie jakiekolwiek emocje?
Twoje argumenty są znacznie poniżej mojej podlogi
z fartem
  • Odpowiedz
@Sin- bo to zwykle konfederaci, którzy nie chcą się przyznać do prawdziwych powodów dlaczego są przeciw aborcji (toksyczny mizoginistyczny charakter czy ksiądz biskup powiedział, że nie wolno) więc wymyślają, że są przeciw bo mężczyzna nie ma aborcji prawnej.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@galicjanin: Najśmieszniejsze jest to, że kobiety wyszły naprzeciw oczekiwaniom i głośno jest o tej aborcji prawnej dla mężczyzn. A przynajmniej jak słucham feministek (trzeba słuchać dwóch stron)
Ale wówczas często następuje wycofanie się takiego faceta z dyskusji. To do jakich wniosków można dojść?
No właśnie do takich, że im kompletnie nie zależy. Ważne żeby innym było gorzej bo tak. A tymczasem statystki mówią o 40 tys poronieniach i 1700 urodzeń martwych
  • Odpowiedz
@Sin- wiem, dlatego też napisałem, że to prawdopodobnie Konfederaci, którzy wstydzą się prawdziwych powodów sprzeciwu i wymyślili sobie wymówkę. W referendum wydaje mi się też, że Kościół i prawica postawią wszystko na jedną kartę i będą z wielkim rozmachem i wielką determinacją będą przekonywali, że trzeba na nie. Księża mogą teoretycznie zagrać va bank i z ambon ostrzec z ambony, że każdy katolik który zagłosuje za legalizacją aborcji zaciąga na siebie ekskomunikę
  • Odpowiedz