Wpis z mikrobloga

Dzisiaj dzwonił do mnie pan ze wschodnim akcentem informując mnie o tym że na koncie mam xxx tysięcy dolarów do wypłaty. Oszustwo, scam, nic nowego tak pewnie napiszecie ale było kilka ciekawostek jak bardzo oszuści zrobili się wyrachowani i bezczelni.
Na początek sam numer telefonu, który był oznaczony przez Google jako firmowy, numer telefonu z nazwą firmy z imieniem i nazwiskiem właściciela. Sprawdziłem gościa firma z Ostrołęki zajmująca się instalacjami elektrycznymi.
Podana kwota jaką mam na koncie, też ciekawe koleś pewnie podał wartość typu ma pan 15165 do wypłaty. Co nie było prawdą ale bardzo zbliżoną kwotą jaką mam i prawdopodobnie kilka-kilkanascie dni wstecz faktycznie mogłem mieć taką kwotę.
Na pytanie gdzie to niby mam koleś podał stronkę coinmarketcap ale już to zrobił z ironią w głosie, bo już chyba się domyślił że nie naciagnie frajera.
Na moje pytanie czy to konto maklerskie zaczął mówić o KNF i grozić mi że ta kwota zostanie zablokowana przez bank. Kiedy powiedziałem że no ja nic przecież nie wypłacam, koleś zaczął mnie straszyć urzędem skarbowym xddd. Kiedy mu podziękowałem i się rozłaczylem koleś jeszcze raz zadzwonił, z innego numeru, grożąc mi że zna mój adres i żebym się spodziewał problemów w przyszłości. Szkoda że w przeszlosci nie ustawiłem innego numeru pod giełdy, bo chętnie bym się dowiedział kto lub co handluje jeszcze moimi danymi.
#kryptowaluty #ukraina #xtb #gielda
  • 9
via Android
  • 0
@emjot86 Zastanawia mnie czy można to gdzieś zgłosić no ale tak by czasu nie tracić. Druga sprawa skąd mieli numer telefonu powiązany z gościem co zakłada instalację elektryczną. Z tego co słyszałem w tle to coś w rodzaju call center było, telefony rozmowy w tle.
@b4a3: do mnie podobnie dzwonila typiara ze wschodnim akcentem jakis miesiac temu. mowi ze mam na binance do wyplaty 0.25BTC. dzien pozniej znowu zadzwonila jak powiedzialem ze musze sprawdzic czy w ogole mam tam konto (bo kiedys chcialem zalozyc i nie pamietalem). jak jej powiedzialem ze mnie w #!$%@? robi to sie rozlaczyla w sekunde...
@b4a3: Do mnie też dzwonił saszka z miesiąc temu informując, że mam ileś tam BTC na koncie i czy chce żebym je wypłacić. Od razu wiedziałem, że to scam. Po jakimś czasie jak powiedziałem, że nie chcę tego wypłacić to wyzwał mnie od debila i generalnie wszystkich Polaków xD Później trochę z nim pogadałem, chciałem trochę wyciągnąć informacji, oczywiście on ciągle się wywyższał i mówił, że codziennie #!$%@? Polaków na jakieś