Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do zrobienia remont, praktycznie wszędzie sufity podwieszane i trochę ścianek działowych, naoglądałem się osadzaków do betonu i chciałbym sobie to wypożyczyć do pracy tylko ze mój wuja, człowiek starej daty mnie nastraszył ze jak strzelę w podłogę to sąsiadowi się sufit posypie, wiec moje pytanie mam się czego obawiać? (nowe budownictwo, wylewka cementowa podłoga)
#budownictwo #remontujzwykopem #remont #narzedzia
  • 5
@Makalakafa rozumiem, czyli tam ci nie odpisali. Nie używałem nigdy gwozdziarki do betonu ale wyobrażam sobie że to musi mieć jebnięcie, ale na tyle punktowe (średnica gwoździa), że sufit na głowę nie spadnie. Z drugiej strony jeśli gładzie na suficie słabo położone (bez dobrego gruntowanie) to nke trzeba dużo, żeby odpadły. Jakbym miał to bym spróbował a jak nie mam to by mi się nie chciało wypożyczać i bym jechał na kołki.
@Makalakafa: nic się nie posypie, masz jedno uderzenie i zrobione. Szybciej od wiercenia przez profile i w betonie odskoczy tynk. Do podłóg idealne, gorzej ze ścianami jeśli masz tam nawalone 3cm tynku bo równali, wtedy kołek.
@Makalakafa do sufity jak najbardziej, jeżeli o ścianki chodzi to wiadomo może tynk odpaść chyba że to ściany nośne z pustka 24 to wtedy nie, jeżeli na podłodze będziesz strzelał blisko ściany możliwe że rozkruszysz beton z mixokreta