Wpis z mikrobloga

#googleassistant #ai #android #elektronika
Mikrki, mam kilka rzeczy podpietych pod #googlehome i za zadne skarby nie znalazlem nigdzie listy komend jakie powinien ten zlom zrozumiec.
TV, klima, jakies termometry. Na slepo probuje cos zrobic, TV off/on dziala ale taka klima, umie przelaczyc na tylko wiatrak, wlaczyc jakis tryb okreslony? Nikt nie wie co tam zaimplementowali bo nie widzialem listy komend ani w instrukcji ani w GH. Works with GA, Alexa to tyle co na opakowaniu napisza i heja, radz se sam.
  • 11
@marsjanin2012 nie ma listy komend, Google home potrafi tylko proste komendy oparte na 0, 1. Musisz dokupić i podpiąć pod Google home taką skrzynkę która czyta infrared i komunikuje się z urządzeniami. Ja tak mam. I wtedy możesz dopiero poszczególne komendy nazwać.
@marsjanin2012: mam ten sam problem z google home i generalnie mam wrażenie, że google zarzuciło w ogóle rozwój tej linii produktów. Nic się nie dzieje, nic istotnego się nie zmienia, nowe modele mają jedynie symboliczne poprawki i cały czas ten sam silnik, wsparcie dla języka polskiego - "pracujemy nad tym" (od pięciu lat, gdy wszystko, co potrzebne: lektor, model, od dawna macie, taka wasza mać?), szkoda.

To nie jest pierwszy raz,
@Jarek_P też mi się tak wydaje zapomniałem dodać że głównie komendy wydaje przez głośniki Google assistant. Także tylko po angielsku z ciekawostek mam też otwieranie drzwi i muszę mówić włącz drzwi nie mogę powiedzieć otwórz drzwi bo on tego nie zrozumie dla niego urządzenie to właśnie 0,1 włącz wyłącz. Mało to intuicyjne. Wyżej kolega mówi że bardziej zaawansowane funkcje trzeba przez jakiś blaster IR o tym nie wiedziałem, ja już nie będę