Wpis z mikrobloga

@panzmarszrutkiwbiszkeku: ja bardziej Iran. Irak to pisałem, że może coś z lifehacków irańskich zadziała. Wybierałem się z racji tego, że mój ojciec tam pracował, ale zawsze trafiłem jakiś ciekawy lot gdzie indziej i ciągle odkładam wypad nad Eufrat i Tygrys.
  • Odpowiedz
  • 1
@panzmarszrutkiwbiszkeku Czyli czaisz się na to co chciałem sam pierwotnie zobaczyć tj. Aszurę. Niestety, jeśli pojadę, to prędzej w kwietniu. Więc w razie czego dam Ci jakieś miejscówki/wskazówki. Tyle, że przy Aszurze będą tłumy w Karbali i możesz mieć problem ze znalezieniem czegoś.
  • Odpowiedz
@panzmarszrutkiwbiszkeku wróciłem dwa tygodnie temu. Nie ma hosteli w Iraku. Jest jeden w Irbil. W Karbali jest dla pielgrzymów chyba, ale nie szukałbym tam. Za pokoje w hotelach nie płaciłem więcej niż 30$ za noc. Przede wszystkim booking ssie w Iraku, tam nie ma w ogóle turystyki więc trzeba wiedzieć gdzie iść i na miejscu w hotelu rezerwujesz
  • Odpowiedz
@panzmarszrutkiwbiszkeku głównie z różnych blogów. Spałem w dwóch hotelach w Bagdadzie, oba z jakichś właśnie blogów. W Mosulu spałem, też z blogu, zapłaciliśmy 40$ tam, ale potem się okazało, że to był zły pomysł spać w starym mieście, bo jest po prostu drożej. Spałem w Karbali, tam też zapłacilismy coś chyba 30, ale ciężko znaleźć hotel, tyle ludu tam jest, że chyba z 4 czy 5 hoteli obeszlismy, wszystko full, a luty
  • Odpowiedz
@panzmarszrutkiwbiszkeku lecialem z przesiadka w Stambule, tak. W Kurdystanie nie byłem, ale z tego co się orientuję to na irackiej wizie wjedziesz do Kurdystanu lekko, ale jak polecisz do Irbilu to wizę dostajesz tylko na Kurdystan, ale na sto procent pewny nie jestem.
  • Odpowiedz
@Ramboski: Szukam lotu do Bagdadu a powrotny z Irbill. Dopiero zaczynam to ogarniać, muszę posprawdzać co tam ciekawego napisali już w necie inni ludzie. Widzę na yt, że te wszystkie jutuberki już tam latają jeden za drugim,ale nie chce mi się i nie mam czasu oglądać tych filmów,a i tak pewnie #!$%@? bym się dowiedział co i jak. Wiem,że już trochę Ci głowę zawracam, ale napisz jeszcze jak droga na bagna
  • Odpowiedz
@panzmarszrutkiwbiszkeku wydaje mi się, że w te stronę nie powinno być problemu. Na Bagna dostałem się z miasta Nasriyah. Da się to ogarnąć bez przewodnika wydaje mi się, ale ja miałem jednego z Nasriyah, który znał się z tymi lokalnymi arabami bagiennymi, załatwił przejazd łódka, spanie w jednym z ich szałasów na Eufracie. Ci ludzie ponoć najbliżej są życia Sumerów i te szałasy są właśnie zbliżone do tych sumeryjskich. Fajne doświadczenie. Bagna
  • Odpowiedz